Fier, kapen 343 kg kanabis; 11 në pranga (Burimi Top Channel, www.top-channel.tv)

Policia e Fierit ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “Gryka”, në kuadër të të cilit ka sekuestruar 343 kg kanabis dhe ka arrestuar 11 persona. Gjithashtu, janë proceduar penalisht 3 shtetas, ndërsa 2 të tjerë janë shpallur në kërkim per kultivimin dhe trafikimi te kanabis. Të arrestuarit janë: Mehmet Skënderaj, 63 vjeç, More...

Nga Lajmi Fundit | Publikuar 7:49 24-10-2016
Nga lajme nga bota Ne 11:15 07-11-2012
0 Komente

Ministria e Brendshme: Nuk kemi konkluzion për firmën e falsifikuar (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Qarku i Fierit Prokuroria kërkoi ekspertimin e firmës së këshilltarit Dogani Dogani rezulton se më datë 24 prill, kur u zhvillua mbledhja e këshillit, ka qenë në Greqi Konflikti mes së djathtës dhe së More...

Nga lajme nga bota Ne 17:06 29-09-2012
0 Komente

3-vjeçari me mëlçi të sëmurë, prindërit: Na ndihmoni të mos vdesë (Burimi: Balkanweb, balkanweb.com)

FIER – Që prej muajve të parë që erdhi në jetë Mikele Janji lufton cdo ditë me sëmundjen e rëndë që tashmë i ka prekur dhe melcinë. Teksa e sheh është lehtësisht e dallueshme që 3-vjecari More...

Nga lajme nga bota Ne 13:11 29-09-2012
0 Komente

Procedim penal për krerët e ALUIZNI-t të Fierit (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Policia e Fierit ka filluar procedimin penal në gjendje të lirë ndaj tre punonjësve të ALUIZNI-t të Fierit, të cilët kanë legalizuar disa banesa në kundërshtim me ligjin. Nën hetim janë Iliaz Haxhiraj, More...

Nga lajme nga bota Ne 10:27 25-09-2012
0 Komente

Legalizimi i banesave, emrat e përfituesve (Burimi: Gazeta Republika, www.gazetarepublika.al)

Lista e plotë e personave që pajisen me leje legalizimi në qarqet: Tiranë, Durrës, Elbasan, Vlorë, Fier, Berat, Gjirokastër, Korçë, Shkodër, Dibër dhe Lezhë. Kollozi: Emigrantët e kthyer në atdhe të More...

Nga lajme nga bota Ne 12:06 20-09-2012
0 Komente

Fier, 9 shkolla pa higjenë, vendorë heshtin ndërsa rrezikohen nxënësit (Burimi: Ora News, www.ora-news.com)

Edhe pse viti i ri shkollor ka filluar, 9 shkolla publike në rrethin e Fierit nuk plotësojnë asnjë kusht higjeno sanitar. Tavane të rëna, mure të plasaritura dhe lagështirë – kjo është e gjithë More...

Nga lajme nga bota Ne 11:29 18-09-2012
0 Komente

Fituesit e fazes se pare ne Universitete

 Fituesit e fazes se pare ne Universitete   Ministria e Arsimit ka nxjerrë listën paraprake te fituesve në Universitete qe do te ndjekin studimet nëpër fakultete duke nisur nga viti akademik 2012/2013.   Lista More...

Nga lajme nga bota Ne 11:41 06-09-2012
0 Komente

Gjashtë inspektorët e Task-Forcës përballen me kërcënime dhe dhunë psikologjike. Policia nuk i ndihmon (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Gjashtë inspektorët e Task-Forcës përballen me kërcënime dhe dhunë psikologjike. Policia nuk i ndihmon Pronari i një bingoje ka mbyllur derën e lokalit dhe ka debatuar me inspektorët për gjysmë ore, More...

Nga lajme nga bota Ne 13:54 05-09-2012
0 Komente

Të pastrehët, kush përfiton kredi për strehim (Burimi: Gazeta Republika, www.gazetarepublika.al)

Speciale/ MPPT: Personat që duhet të lirojnë banesat e ish-pronarëve për t’u trajtuar me strehim Lista e plotë me emrat e personave që do të përfitojnë kredi me interes zero në bashkitë: Tiranë, Durrës, More...

Nga lajme nga bota Ne 9:22 03-09-2012
0 Komente

Ana befasuese e Shqipërisë (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Rrënoja të periudhës romake, peizazh i lavdishëm, ushqim i mirë dhe çmimi të ulëta qesharake – zbulimet e Eduard Rive që çmojnë ish shtetin komunist. “Jam ulur në një nga lokalet e Tiranës dhe More...

All Rights Reserved 2016.