3-vjeçari me mëlçi të sëmurë, prindërit: Na ndihmoni të mos vdesë (Burimi: Balkanweb, balkanweb.com)

FIER – Që prej muajve të parë që erdhi në jetë Mikele Janji lufton cdo ditë me sëmundjen e rëndë që tashmë i ka prekur dhe melcinë. Teksa e sheh është lehtësisht e dallueshme që 3-vjecari nuk gëzon shëndet normal si të tjerët, pasi sëmundja ka përparuar me ritme të shpejta. “Shikohet ai që nuk ka qënë mirë, aq shumë More...

Nga lajme nga bota | Publikuar 17:06 29-09-2012
Nga lajme nga bota Ne 12:06 20-09-2012
0 Komente

Fier, 9 shkolla pa higjenë, vendorë heshtin ndërsa rrezikohen nxënësit (Burimi: Ora News, www.ora-news.com)

Edhe pse viti i ri shkollor ka filluar, 9 shkolla publike në rrethin e Fierit nuk plotësojnë asnjë kusht higjeno sanitar. Tavane të rëna, mure të plasaritura dhe lagështirë – kjo është e gjithë More...

Nga lajme nga bota Ne 11:29 18-09-2012
0 Komente

Fituesit e fazes se pare ne Universitete

 Fituesit e fazes se pare ne Universitete   Ministria e Arsimit ka nxjerrë listën paraprake te fituesve në Universitete qe do te ndjekin studimet nëpër fakultete duke nisur nga viti akademik 2012/2013.   Lista More...

Nga lajme nga bota Ne 11:41 06-09-2012
0 Komente

Gjashtë inspektorët e Task-Forcës përballen me kërcënime dhe dhunë psikologjike. Policia nuk i ndihmon (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Gjashtë inspektorët e Task-Forcës përballen me kërcënime dhe dhunë psikologjike. Policia nuk i ndihmon Pronari i një bingoje ka mbyllur derën e lokalit dhe ka debatuar me inspektorët për gjysmë ore, More...

Nga lajme nga bota Ne 13:54 05-09-2012
0 Komente

Të pastrehët, kush përfiton kredi për strehim (Burimi: Gazeta Republika, www.gazetarepublika.al)

Speciale/ MPPT: Personat që duhet të lirojnë banesat e ish-pronarëve për t’u trajtuar me strehim Lista e plotë me emrat e personave që do të përfitojnë kredi me interes zero në bashkitë: Tiranë, Durrës, More...

Nga lajme nga bota Ne 9:22 03-09-2012
0 Komente

Ana befasuese e Shqipërisë (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Rrënoja të periudhës romake, peizazh i lavdishëm, ushqim i mirë dhe çmimi të ulëta qesharake – zbulimet e Eduard Rive që çmojnë ish shtetin komunist. “Jam ulur në një nga lokalet e Tiranës dhe More...

All Rights Reserved 2016.