Gjirokastër, sekuestrohen 400 kg drogë (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Policia e Gjirokastrës sekuestroi në disa aksione të ndryshme rreth 400 kilogramë hashash. Ngarkesa e pare prej rreth 300 kilogramë u kap ne nje kamioncine ne dalje te Lazaratit.  Droga ishte fshehur ne dyshemene e karocerise se kamionçines. Policia ne baze te informacioneve mesoi per sasine e droges dhe automjeti eshte ndalur dhe eshte zberthyer More...

Nga lajmi sot | Publikuar 16:58 24-10-2013
Nga Lajmi Fundit Ne 17:50 04-05-2013
0 Komente

Kakavijë, ndalohen 4 refugjatë sirianë. Hetime ndaj dy trafikantëve të klandestinëve (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

KAKAVIJE– Katër shtetas sirianë, që hynë ilegalisht në Shqipëri, u ndaluan, ndërsa dy shqiptarë u arrestuan për ndihmë në kalimin e paligjshëm të kufirit nga klandestinët, njoftoi sot policia More...

Nga Lajmi Fundit Ne 11:10 24-03-2013
0 Komente

Gjirokastër, 3 në pranga, për vjedhje në disa rrethe (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

GJIROKASTËR- Policia e Gjirokastrës ka arrestuar sot tre persona, të cilët kryenin vjedhje në qytete të ndryshme të vendit. Në pranga kanë përfunduar shtetasit E.D, 43 vjeç, A.M, 36 vjeç dhe A.D, 38 More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:21 23-03-2013
0 Komente

Sekuestrohen 195 kg marijuanë në Gjirokastër (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

GJIROKASTËR- Sekuestrohen 195 kg drogë e llojit marijuanë në Gjirokastër. Burime nga policia bëjnë me dije se së sajë të operacionit të koduar “Vjosa” , mundur sekuestrimi i sasisë së drogës në More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:04 23-12-2012
0 Komente

Gjirokastër, sekuestrohen 220 kg kanabis, në kërkim transportuesi (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

GJIROKASTËR- Policia e Gjirokastrës ka mundur të sekuestrojë 220 kg kanabis në një aksion të zhvilluar në orët e para të ditës së sotme, ndërsa ka shpallur në kërkim transportuesin e lëndës narkotike. “Specialistët More...

Nga gazeta e pavarur Ne 12:32 06-12-2012
0 Komente

Kapen 50 kg marijuanë në autobusin e linjës Tiranë-Athinë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

GJIROKASTER – Rreth 50 kg lëndë narkotike, e llojit marijuanë, u sekuestrua mesditën e sotme në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës, në Gjirokastër. Burime nga policia lokale bëjnë të ditur se pas More...

Nga lajme nga bota Ne 11:07 01-11-2012
0 Komente

Arrestohen tre të rinj, trafikantë marijuane (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

GJIROKASTER – Policia e Gjirokastrës ka arrestuar sot tre vetë dhe ka sekuestruar 50 doza marijuanë në Gjirokastër në afërsi të vendit të quajtur Përroi i Manalatit. Burime nga policia njoftojnë More...

Nga lajme nga bota Ne 11:29 18-09-2012
0 Komente

Fituesit e fazes se pare ne Universitete

 Fituesit e fazes se pare ne Universitete   Ministria e Arsimit ka nxjerrë listën paraprake te fituesve në Universitete qe do te ndjekin studimet nëpër fakultete duke nisur nga viti akademik 2012/2013.   Lista More...

Nga lajme nga bota Ne 9:52 06-09-2012
0 Komente

Sekuestrohen 90 kg marijuana lazaratase, pranga transportuesit (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

GJIROKASTËR – Rreth 90 kilogramë marijuanë nga Lazarati janë sekuestruar nga policia e Gjirokastrës, ndërsa është vënë në pranga një prej transportuesve. Lënda narkotike që ishte destinuar për More...

Nga lajme nga bota Ne 13:54 05-09-2012
0 Komente

Të pastrehët, kush përfiton kredi për strehim (Burimi: Gazeta Republika, www.gazetarepublika.al)

Speciale/ MPPT: Personat që duhet të lirojnë banesat e ish-pronarëve për t’u trajtuar me strehim Lista e plotë me emrat e personave që do të përfitojnë kredi me interes zero në bashkitë: Tiranë, Durrës, More...

All Rights Reserved 2016.