Korçë, pranga për korrupsion kreut të Policisë Kufitare, Zyberi (Burimi: Shqiptarja, www.shqiptarja.com)

TIRANË – Kontrabanda e mallrave me akcizë, ka çuar në pranga drejtorin e Policisë së Kufirit në Korçë, Ylber Zyberi. Ministria e Brendshme, ka bërë të ditur se, është “arrestuar në flagrancë drejtori i Drejtorisë Rajonale për Kufirin dhe Migracionin në Qarkun e Korçës dhe shpallen në kërkim disa persona që dyshohet se More...

Nga lajmi sot | Publikuar 12:08 03-12-2013
Nga gazeta e pavarur Ne 20:35 05-05-2013
0 Komente

Korçë, rrufeja godet veglën e punës që mbante në dorë, vdes 47-vjeçari. (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

KORCË- Një 45-vjecar ka humbur jetën, pasi është goditur nga rrufeja. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e sotme në fshatin Rov të Korcës. Burime nga policia qyteti juglindor bëjnë me dije se viktima Qani Usha, More...

Nga Lajmi Fundit Ne 18:08 04-05-2013
0 Komente

Korçë, sherr me thika mes një grupi të rinjsh, tre të plagosur (Burimi: Gazeta Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Një sherr i nisur për arsye banale mes një grupi të rinjsh në qytetin e Korçës ka degjeneruar në përplasje fizike mes tyre, duke shkaktuar tre të plagosur me mjete të mprehta. Të plagosur nga sherri More...

Nga gazeta e pavarur Ne 19:00 02-05-2013
0 Komente

22-vjeçarja e vetvrarë, i lë letër bashkëshortit: Më fal! (Burimi: Alb-Observer, www.alb-observer.com)

Veteflijimi i 22-vjeçares mëngjesin e sotëm në Korçë ka lënë pas dhimbje e trishtim. Nga hetimet paraprake që janë bërë nga ana e policisë është bërë me dije se 22-vjeçarja kishte lënë një letër More...

Nga gazeta e pavarur Ne 12:20 02-05-2013
0 Komente

Lajm i fundit: 22 vjecarja vret veten, pas saj tenton vetëflijimin edhe bashkëshorti (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Një tragjedi e përmasave shekspiriane ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korcë. Një 22-vjeçare i ka dhënë fund jetës duke u vetëvrarë me armë zjarri ndërsa pas saj, nga dhimbja edhe bashkëshorti ka More...

Nga gazeta e pavarur Ne 9:17 17-03-2013
0 Komente

Pranga 56-vjeçarit, mashtronte gratë e veja. E moshuara: Tha se njihte burrin tim, më mori para. (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

KORCE – Mashtronte gratë që u kishin vdekur burrat dhe u merrte para, arrestohet supermashtruesi. Një histori e vërtetë që ngjason me një skenar filmi komik ka qenë ajo e një 56-vjeçari, i cili More...

Nga gazeta e pavarur Ne 15:40 08-03-2013
0 Komente

Grabitet targa e konsullit grek të Korcës në Selanik. (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

KORCE-Vidhen targat e makinës së konsullatës greke të Korçës në Selanik. Rasti i paprecedent është regjistruar paraditen e së hënës në një parking makinash,ku ndodhej e parkuar edhe mjeti diplomatik More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:23 19-02-2013
0 Komente

Korçë, tenton të trafikojë armë e fishekë, arrestohet shoferi i autobusit (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Kapet me armë, ndalohet në kufi shoferi i një autobusi të linjës Tiranë- Selanik. Sipas policisë, Olsi Bellovoda, 37 vjeç nga Korça, është arrestuar në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës, pasi More...

Nga gazeta e pavarur Ne 22:34 11-02-2013
0 Komente

Korçë, adoleshentet kërkojnë tatuazhe, mjeshtri i përdhunon (Burimi: AlbNews, www.albnews.al)

Përdhunonte femrat të cilët shkonin tek “studioja” e tij për të bërë një tatuazh, arrestohet 41-vjeçari. Andon Sallo, banues në Petrushe të Pogradecit është ndaluar ditën e djeshme nga policia More...

Nga gazeta e pavarur Ne 12:57 06-02-2013
0 Komente

Vrasja e rojes së kazinosë, i biri: U lirua i dyshuari, drejtësia të gjejë autorin (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

KORCE- Një ditë pas lirimit të 35-vjeçarit Edison Kodralli, i cili akuzohej për vrasjen e 58-vjeçarit, Et’hem Hëna, në tetor të vitit të shkuar, i biri i viktimës kërkon drejtësi. Ai shprehet More...

All Rights Reserved 2016.