22-vjeçarja e vetvrarë, i lë letër bashkëshortit: Më fal! (Burimi: Alb-Observer, www.alb-observer.com)

Veteflijimi i 22-vjeçares mëngjesin e sotëm në Korçë ka lënë pas dhimbje e trishtim. Nga hetimet paraprake që janë bërë nga ana e policisë është bërë me dije se 22-vjeçarja kishte lënë një letër për të shoqin, i cili tentoi gjithashtu t’i jepte fund jetës pas saj. Në letër sipas policisë thuhet se vajza i kërkon djesë More...

Nga gazeta e pavarur | Publikuar 19:00 02-05-2013
Nga gazeta e pavarur Ne 15:40 08-03-2013
0 Komente

Grabitet targa e konsullit grek të Korcës në Selanik. (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

KORCE-Vidhen targat e makinës së konsullatës greke të Korçës në Selanik. Rasti i paprecedent është regjistruar paraditen e së hënës në një parking makinash,ku ndodhej e parkuar edhe mjeti diplomatik More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:23 19-02-2013
0 Komente

Korçë, tenton të trafikojë armë e fishekë, arrestohet shoferi i autobusit (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Kapet me armë, ndalohet në kufi shoferi i një autobusi të linjës Tiranë- Selanik. Sipas policisë, Olsi Bellovoda, 37 vjeç nga Korça, është arrestuar në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës, pasi More...

Nga lajme nga bota Ne 8:41 20-11-2012
0 Komente

Korçë, vidhen flamujt e 100-vjetorit, Peleshi: Turp për qytetin (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

KORCE – Vidhen flamujt kombëtarë të vendosur me rastin e 100-vjetorit të Pavarësisë në qytetin e Korçës. Burime nga qyteti juglindor pohojnë se gjatë orëve të natës të së dielës, persona ende More...

Nga lajme nga bota Ne 10:30 29-10-2012
0 Komente

Korçë, 100 tregtarë protestë para bashkisë: S’kemi kushte minimale (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

KORCE – 100 tregtarë të Pazarit të Korçës janë mbledhur mëngjesin e sotëm para Bashkisë së qytetit në shenjë proteste pas nisjes së rikonstruksionit të Pazarit të Vjetër. Tregtarët pretendojnë More...

Nga lajme nga bota Ne 9:38 08-10-2012
0 Komente

Qeveria i bllokon grantin Korçës, Ersekës e Maliqit (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

KORÇE – Qeveria bllokon 2 grante prej 170 milionë lekësh për Bashkinë e Korçës, duke paralizuar në këtë mënyrë gjithë aktivitetin e saj, madje duke e çuar në një kolaps financiar prej gati More...

Nga lajme nga bota Ne 11:29 18-09-2012
0 Komente

Fituesit e fazes se pare ne Universitete

 Fituesit e fazes se pare ne Universitete   Ministria e Arsimit ka nxjerrë listën paraprake te fituesve në Universitete qe do te ndjekin studimet nëpër fakultete duke nisur nga viti akademik 2012/2013.   Lista More...

Nga lajme nga bota Ne 9:36 06-09-2012
0 Komente

Korçë, vret veten me plumb në gojë polici i burgut të Drenovës (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

KORCE – Një 40-vjeçar u gjet i pajetë mëngjesin e sotëm në afërsi të Sanatoriumit, në qytetin e Korçës. Sipas policisë, viktima Ilir Sadikaj, polic i burgut të sigurisë së lartë në Drenovë, More...

Nga lajme nga bota Ne 13:54 05-09-2012
0 Komente

Të pastrehët, kush përfiton kredi për strehim (Burimi: Gazeta Republika, www.gazetarepublika.al)

Speciale/ MPPT: Personat që duhet të lirojnë banesat e ish-pronarëve për t’u trajtuar me strehim Lista e plotë me emrat e personave që do të përfitojnë kredi me interes zero në bashkitë: Tiranë, Durrës, More...

Nga lajme nga bota Ne 9:22 03-09-2012
0 Komente

Ana befasuese e Shqipërisë (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Rrënoja të periudhës romake, peizazh i lavdishëm, ushqim i mirë dhe çmimi të ulëta qesharake – zbulimet e Eduard Rive që çmojnë ish shtetin komunist. “Jam ulur në një nga lokalet e Tiranës dhe More...

All Rights Reserved 2016.