Sarandë, tritol në hyrje të një diskoje, dëmtohet edhe një restorant (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

SARANDE – Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur Sarandën mëngjesin e sotëm. Burime nga policia lokale bëjnë të ditur se një sasi tritoli është vendosur në hyrje të një diskoje në lagjen numër 1 të qytetit. Fatmirësisht nga shpërthimi nuk ka patur të lënduar në njerëz, por vetëm dëme të konsiderueshme materiale. Mësohet More...

Nga lajmi sot | Publikuar 10:42 15-09-2013
Nga gazeta e pavarur Ne 9:38 04-05-2013
0 Komente

Shpella e Himarës, fadromat rrezikojnë monumentin. (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Shpella e Himarës në rrezik, fadromat marrin masive gurësh pranë saj! Ky është alarmi që jep për “Gazeta Shqiptare” arkeologu Lorenc Bejko, njëherazi ish-drejtor i Institutit të Monumenteve More...

Nga lajme nga bota Ne 20:49 30-10-2012
0 Komente

Sarandë: Palmat ‘të kërcënuara’ nga virusi shkatërrues (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

SARANDE – Palma, pema karakteristike e qyteteve bregdetare, po kërcënohet nga virusi, që u kalb gjethen dhe u lë vetëm trungun. Virusi, i cili është shfaqur muaj më parë tek palmat e Otrantos (Itali), More...

Nga lajme nga bota Ne 11:29 18-09-2012
0 Komente

Fituesit e fazes se pare ne Universitete

 Fituesit e fazes se pare ne Universitete   Ministria e Arsimit ka nxjerrë listën paraprake te fituesve në Universitete qe do te ndjekin studimet nëpër fakultete duke nisur nga viti akademik 2012/2013.   Lista More...

Nga lajme nga bota Ne 13:54 05-09-2012
0 Komente

Të pastrehët, kush përfiton kredi për strehim (Burimi: Gazeta Republika, www.gazetarepublika.al)

Speciale/ MPPT: Personat që duhet të lirojnë banesat e ish-pronarëve për t’u trajtuar me strehim Lista e plotë me emrat e personave që do të përfitojnë kredi me interes zero në bashkitë: Tiranë, Durrës, More...

Nga lajme nga bota Ne 9:22 03-09-2012
0 Komente

Ana befasuese e Shqipërisë (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Rrënoja të periudhës romake, peizazh i lavdishëm, ushqim i mirë dhe çmimi të ulëta qesharake – zbulimet e Eduard Rive që çmojnë ish shtetin komunist. “Jam ulur në një nga lokalet e Tiranës dhe More...

All Rights Reserved 2016.