Shkodër, babai tenton të therrë me thikë djalin 16-vjeçar (Burimi: Shokuese, www.shokuese.com)

Një 49-vjeçar është arrestuar nga Policia e Shkodrës, pasi ka tentuar të vrasë me thikë djalin e tij 16-vjeçar. Ngjarja e rëndë është shënuar në lagjen “Skënderbeg” të qytetit të Shkodrës, ku 49-vjeçari Mhill Hasanaj, pasi e ka fyer dhe e kanosur djalin e tij, ka tentuar më pas ta godasë me thikë. Menjëherë në vendngjarje More...

Nga lajme nga bota | Publikuar 13:31 31-10-2012
Nga lajme nga bota Ne 10:27 25-09-2012
0 Komente

Legalizimi i banesave, emrat e përfituesve (Burimi: Gazeta Republika, www.gazetarepublika.al)

Lista e plotë e personave që pajisen me leje legalizimi në qarqet: Tiranë, Durrës, Elbasan, Vlorë, Fier, Berat, Gjirokastër, Korçë, Shkodër, Dibër dhe Lezhë. Kollozi: Emigrantët e kthyer në atdhe të More...

Nga lajme nga bota Ne 11:29 18-09-2012
0 Komente

Fituesit e fazes se pare ne Universitete

 Fituesit e fazes se pare ne Universitete   Ministria e Arsimit ka nxjerrë listën paraprake te fituesve në Universitete qe do te ndjekin studimet nëpër fakultete duke nisur nga viti akademik 2012/2013.   Lista More...

Nga lajme nga bota Ne 13:54 05-09-2012
0 Komente

Të pastrehët, kush përfiton kredi për strehim (Burimi: Gazeta Republika, www.gazetarepublika.al)

Speciale/ MPPT: Personat që duhet të lirojnë banesat e ish-pronarëve për t’u trajtuar me strehim Lista e plotë me emrat e personave që do të përfitojnë kredi me interes zero në bashkitë: Tiranë, Durrës, More...

Nga lajme nga bota Ne 9:22 03-09-2012
0 Komente

Ana befasuese e Shqipërisë (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Rrënoja të periudhës romake, peizazh i lavdishëm, ushqim i mirë dhe çmimi të ulëta qesharake – zbulimet e Eduard Rive që çmojnë ish shtetin komunist. “Jam ulur në një nga lokalet e Tiranës dhe More...

Nga lajme nga bota Ne 13:04 25-08-2012
0 Komente

Datat e provimeve për degët me konkurs (Burimi: Gazeta Panorama, www.panorama.com.al)

Ministria e Arsimit publikon datat për degët me konkurs në të gjitha universitetet. Ato do të nisin më 27 gusht 2012 dhe do të përfundojnë më 5 shtator. Kandidatët të cilët kanë preferuar në zgjedhjet More...

Nga lajme nga bota Ne 9:53 12-08-2012
0 Komente

Mbyllja e Lojërave Olimpike, po aq mahnitëse sa hapja (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Organizatorët artistikë të Olimpiadës, “Londra 2012″, kanë paralajmëruar se mbyllja e lojërave verore të dielën në mbrëmje, do të jetë po aq mahnitëse sa ishte edhe hapja e tyre më 27 korrik. Drejtuesi More...

Nga gazeta e pavarur Ne 11:39 06-08-2012
0 Komente

Aksidentet: Vdes kosovari dhe plagosen tetë të tjerë (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com )

Ndërsa në afërsi të Fushë-Krujës, një fuoristradë përplas makinën e policisë Viktima nga Kosova, Ali Ndrecaj, u përplas me një autobus, por nuk pati të lënduar të tjerë Çdo ditë e më së shumti, More...

Nga lajme nga bota Ne 11:08 04-08-2012
0 Komente

Viti i ri shkollor, Tafaj: S’mund të shmangim mësimin me turne (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com )

TIRANE- Edhe për vitin e ri shkollor 2012 – 2013 nuk mund të evitohet mësimi me turne për gjimnazistët e kryeqytetit. Problemi, i cili tashmë është i njohur prej vitesh, nuk mund të zgjidhet edhe për More...

All Rights Reserved 2016.