Tiranë, kërcënim me lëndë eksplozive përpara një lokali

Mëngjesin e ditës së sotme një bidon plastik me fitil është gjetur në oborrin e një lokali në Tiranë pranë Fakultetit të Shkencave Sociale. Me të marrë njoftimin, në vendin e ngjarjes ka vajtur policia nga komisariatit 3, ndërsa grupi hetimor ka nisur punën për të përcaktuar nëse bidoni është i mbushur me lëndë eksplozive. More...

Nga Lajmi Fundit | Publikuar 9:48 26-10-2016
Nga Lajmi Fundit Ne 12:00 25-10-2016
0 Komente

Gara shpejtësie me 9 makina në Tiranë, rrezik në rrugë(Burimi: Noa.al, www.noa.al)

Ngjarja ka ndodhur në unazën e madhe të Tiranës, nga mbikalimi tek Kopshti Zoologjik, në drejtim të një qendre tregtare. Gjatë mbrëmjes së djeshme janë konstatuar duke bërë gara me shpejtësi mjetet More...

Nga Lajmi Fundit Ne 21:28 22-10-2016
0 Komente

Tiranë, konflikt në familje; vritet një grua, plagoset një tjetër(Burimi: Noa.al, www.noa.al)

Një konflikt i rëndë në familje është verifikuar mbrëmjen e kësaj të shtune në fshatin Çoçaj të Ndroqit, ku për pasojë një grua ka mbetur e vrarë dhe një tjetër e plagosur. Një ngjarje e rëndë More...

Nga lajmet e fundit Ne 9:28 23-06-2013
0 Komente

Tiranë, pritet votimi i liderëve të politikës, ja QV-të ku votojnë (Burimi: Balkanweb.com)

Tiranë, pritet votimi i liderëve të politikës, ja QV-të ku votojnë TIRANE – Procesi i votimit nisi në orën 07:00 në pothuajse të gjitha qendrat e votimit, ashtu siç ishte parashikuar. Ndërkohë pritet More...

Nga lajmi sot Ne 17:53 28-05-2013
0 Komente

Bashkia e Tiranës hap tenderin ndërkombëtar për bulevardin e ri (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Bashkia e Tiranës ka hapur tenderin ndërkombëtar për ndërtimin e bulevardit të ri. Bashkia e Tiranës ka në dispozicion fondin prej 61.000.000.00 euro për zbatimin e projektit të studios arkitekturore “Grimshaw More...

Nga gazeta shqip Ne 12:26 11-05-2013
0 Komente

Tiranë, banesa përfshihet nga flakët, zjarrfikësit shpëtojnë fëmijën (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Zjarrfikësit / Një banesë u përfshi nga flakët mesditën e sotme në kryeqytet. Ngjarja ndodhi në një banesë private në rrugën “Todi Shkurti”, ku flakët u përhapën me shpejtësi, si pasojë e një More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:05 08-05-2013
0 Komente

Bursa e apartamenteve në Tiranë, nis 350 euro dhe përfundon me 2500 m² (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Bursa e apartamenteve në Tiranë – Gjetja e një apartamenti për banorët e kryeqytetit, por jo vetëm, është një makth i vërtetë. Çmimet variojnë nga njëra zonë në tjetrën, sipas vendndodhjes More...

Nga gazeta e pavarur Ne 9:19 06-05-2013
0 Komente

Tirana si Fieri, me dy kryetarë (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Tirana-Duke e cilësuar ende veten kryetar i Këshillit Bashkiak të Tiranës, Njazi Kosovrasti e cilësoi aktin e shkarkimit të tij nga këshilltarët e majtë një ditë më parë, kryekëput të paligjshëm.  Ai More...

Nga gazeta e pavarur Ne 15:19 04-05-2013
0 Komente

Tiranë, makina përplas 60-vjecaren, largohet nga vendngjarja. (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANË- Aksident me pasojë plagosjen e një 60-vjecareje. Ngjarja ka ndodhur sot përgjatë Unazës, në afërsi të Arkivës së Shtetit, ku një mjet tip “Smart” me targë TR 7832 S ka përplasur 60-vjecaren More...

Nga Lajmi Fundit Ne 13:53 03-05-2013
0 Komente

Shërbim wi-fi në Tiranë, dy orë falas çdo ditë për qytetarët (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ka marrë pjesë sot në ceremoninë e instalimit të shërbimit wi-fi në rrugët, sheshet dhe bulevardet kryesore të Tiranës, përfshirë dhe qytetin More...

All Rights Reserved 2016.