Bashkia, 63 milionë lekë për rrugën te Shkolla e Baletit (Burimi: Gazeta Panorama, www.panorama.com.al)

Nis rikonstruksioni i bulevardit “Petro Nini Luarasi”. Me një investim prej 63,7 milionë lekësh, do të ndërhyhet në gjithë gjatësinë e tij prej 805 metrash. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, i pranishëm në nisjen e punimeve, tha se pas 8 muajsh banorët do të kenë një rrugë të standardeve më të mira europiane. “Kjo More...

Nga gazeta e pavarur | Publikuar 11:46 14-01-2013
Nga lajme nga bota Ne 15:40 14-11-2012
0 Komente

Projekti miratohet në dhjetor, lejet e ndërtimit në janar (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Plani Urbanistik  Do të konsiderohen nga bashkia e kryeqytetit ndërtimet 30% të zonave të formuara Masterplani urbanistik i qytetit të Tiranës do të miratohet përfundimisht në mbledhjen e këshillit bashkiak More...

Nga lajme nga bota Ne 11:20 11-10-2012
0 Komente

Basha firmos marrëveshjen për terminalin multimodal (Burimi: Ora News, www.oranews.tv)

Për terminalin multimodal, që pritet të jetë stacioni ku do të qëndrojnë urbanë, autobusë, taksi e furgona Bashkia tashmë ka një marrëveshje me BERZH dhe përfaqësuesit e “Ital Ferr”, që do të More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:22 05-10-2012
0 Komente

Tiranë, sesioni i Asamblesë së OSBE. Migliori: Shqipëria, e fuqishme (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Asambleja Parlamentare e OSBE-së për herë të parë në Tiranë për të zhvilluar sesionin e saj të vjeshtës, në përgjigje të ftesës së kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli. Mbi 200 More...

Nga gazeta e pavarur Ne 12:25 02-10-2012
0 Komente

Tiranë, zjarr i madh përballë kodrave të liqenit artificial (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë paraditen e sotme përballë kodrave të liqenit artificial. Forcat zjarfikëse të mbërritura në vendngjarje kanë nisur punën pë shuarjen e flakëve, More...

Nga lajme nga bota Ne 18:32 01-10-2012
0 Komente

Tirana, anëtare e Eurocities (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Eurocities është rrjeti i qyteteve më të mëdha europiane, anëtarë të së cilës janë qeveritë e zgjedhura vendore të qyteteve më të mëdha europiane. Tirana është bërë anëtare e rrjetit të qyteteve More...

Nga lajme nga bota Ne 11:29 18-09-2012
0 Komente

Fituesit e fazes se pare ne Universitete

 Fituesit e fazes se pare ne Universitete   Ministria e Arsimit ka nxjerrë listën paraprake te fituesve në Universitete qe do te ndjekin studimet nëpër fakultete duke nisur nga viti akademik 2012/2013.   Lista More...

Nga lajme nga bota Ne 11:41 06-09-2012
0 Komente

Gjashtë inspektorët e Task-Forcës përballen me kërcënime dhe dhunë psikologjike. Policia nuk i ndihmon (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Gjashtë inspektorët e Task-Forcës përballen me kërcënime dhe dhunë psikologjike. Policia nuk i ndihmon Pronari i një bingoje ka mbyllur derën e lokalit dhe ka debatuar me inspektorët për gjysmë ore, More...

Nga lajme nga bota Ne 13:54 05-09-2012
0 Komente

Të pastrehët, kush përfiton kredi për strehim (Burimi: Gazeta Republika, www.gazetarepublika.al)

Speciale/ MPPT: Personat që duhet të lirojnë banesat e ish-pronarëve për t’u trajtuar me strehim Lista e plotë me emrat e personave që do të përfitojnë kredi me interes zero në bashkitë: Tiranë, Durrës, More...

Nga lajme nga bota Ne 9:22 03-09-2012
0 Komente

Ana befasuese e Shqipërisë (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Rrënoja të periudhës romake, peizazh i lavdishëm, ushqim i mirë dhe çmimi të ulëta qesharake – zbulimet e Eduard Rive që çmojnë ish shtetin komunist. “Jam ulur në një nga lokalet e Tiranës dhe More...

All Rights Reserved 2016.