Zvërnec, stuhia shkatërrohen lokalet dhe shkul pemët (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Stuhia me erëra të forta qe ka prekur në orët e para të mëngjesit të së shtunës zonën e Zvërnecit në Vlorë. Erërat, që herë pas here krijonin vorbulla, kanë shkatërruar disa lokale prej druri që ndodhen në zone, si dhe kanë shkulur me dhjetëra pisha, rënia e të cilave ka bllokuar edhe rrugën. Një varkë që mbrëmjen e së More...

Nga Lajmi Fundit | Publikuar 8:43 24-10-2016
Nga gazeta shqip Ne 10:58 12-05-2013
0 Komente

Vlorë çelet sezoni turistik, Rama: Qeveria e izoloi, ne do ta zhvillojmë (Burimi: Gazeta Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Ka çelur sot sezonin turistik me një sërë aktivitetesh të ndryshme, në të cilat kanë bërë pjesë edhe kreu i opozitës Edi Rama, kreu i prezencës së OSBE-së në vendin tonë Eugen Wolfarth. Qytetari More...

Nga gazeta shqip Ne 12:26 11-05-2013
0 Komente

Tiranë, banesa përfshihet nga flakët, zjarrfikësit shpëtojnë fëmijën (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Zjarrfikësit / Një banesë u përfshi nga flakët mesditën e sotme në kryeqytet. Ngjarja ndodhi në një banesë private në rrugën “Todi Shkurti”, ku flakët u përhapën me shpejtësi, si pasojë e një More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:45 10-04-2013
0 Komente

Specialistët: Burimi i Ujit të Ftohtë i ndotur, qytetarët të mos e konsumojnë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

VLORE- Burimi pranë tunelit të Ujit të Ftohtë në Vlorë ku qindra banorë mbushin çdo ditë ujë për konsum familjar ka shkallë të lartë ndotjeje bakteriologjike. Alarmi vjen nga Specialistët e Higjienës More...

Nga gazeta e pavarur Ne 13:53 30-01-2013
0 Komente

Vlorë, bie në rrjeta peshkaqeni tigër (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Rrjetat e peshkatarëve të anijes “Pavarësia” kanë kapur një peshkaqen me peshë 3.5 kuintal, i llojit tigër. Ky është peshkaqeni i parë i kapur për këtë vit, pas dy të tjerëve të peshkuar More...

Nga gazeta e pavarur Ne 15:24 20-12-2012
0 Komente

Vlorë, arrestohen 9 vetë për vjedhje me armë (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

VLORË – Policia e Vlorës ka arrestuar sot një grup kriminal, të cilët akuzohen për vjedhje me dhunë. Burime nga policia bëjnë të ditur se janë arrestuar 9 persona të cilët  në vende dhe kohë More...

Nga gazeta e pavarur Ne 18:36 12-12-2012
0 Komente

Vlorë, 2 muaj pa pensione, të verbërit protestë: Mos na bëni viktima (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

VLORË- Shoqata e të verbërve në Vlorë ka protestuar ditën e sotme para prefektures së këtij qyteti, ndaj mosmarrjes së pensionve në këto dy muajt e fundit. Me parulla në duar, “Edhe ne duam të jetojmë”, More...

Nga lajme nga bota Ne 8:18 26-11-2012
0 Komente

Torta e Vlorës për 100-vjetorin (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

VLORE – Ka startuar prodhimi i tortës së 100-vjetorit të Pa varësisë, ku do të vendoset në qendër të sheshit të flamurit dhe më pas do të pritet nga Presidenti Bujar Nishani. Fatmir Shero, një More...

Nga lajme nga bota Ne 10:27 25-09-2012
0 Komente

Legalizimi i banesave, emrat e përfituesve (Burimi: Gazeta Republika, www.gazetarepublika.al)

Lista e plotë e personave që pajisen me leje legalizimi në qarqet: Tiranë, Durrës, Elbasan, Vlorë, Fier, Berat, Gjirokastër, Korçë, Shkodër, Dibër dhe Lezhë. Kollozi: Emigrantët e kthyer në atdhe të More...

Nga lajme nga bota Ne 11:29 18-09-2012
0 Komente

Fituesit e fazes se pare ne Universitete

 Fituesit e fazes se pare ne Universitete   Ministria e Arsimit ka nxjerrë listën paraprake te fituesve në Universitete qe do te ndjekin studimet nëpër fakultete duke nisur nga viti akademik 2012/2013.   Lista More...

All Rights Reserved 2016.