Padi kundër presidentit të Barcelonës (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Padi kundër presidentit të Barcelonës  Një ndër aksionerët e Barcelonës ngriti një padi kundër presidentit, Sandro Rosell.  Jordi Cases, i cili të hënën depozitoi padinë në Gjykatën e Barcelonës, pretendon se numri një i klubit ka devijuar 40 milionë euro në mënyrë të paligjshme, gjatë operacionit të blerjes së Neymar. Akuza More...

Nga lajmet e fundit | Publikuar 10:03 10-12-2013
Nga lajmet e fundit Ne 9:55 09-12-2013
0 Komente

Pato, bluzë me shqiponjën dykrenare (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Pato, bluzë me shqiponjën dykrenare Bluzat që mbajnë simbolin shqiptar përpara, duket se janë bërë të famshme në Brazil. Ish-sulmuesi i Milanit, Alexandro Pato, ka publikuar në “Instagram” një fotografi More...

Nga gazeta e pavarur Ne 18:13 09-01-2013
0 Komente

Usain Bolt: Dua te vrapoj 200m në më pak se 19 sekonda (Burimi: Ikub.al, www.ikub.al)

“Këtë vit dua të provoj të thyej disa rekorde botërore. Një nga objektivat kryesorë për mua është të vrapoj 200 metrat në më pak se 19 sekonda. Për këtë do të punoj fort”. Duket se Usain More...

Nga lajme nga bota Ne 14:25 21-08-2012
0 Komente

Olimpistja mbytet si klandestine rrugës për Itali (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Një atlete olimpiste somaleze u mbyt në Detin Mesdhe ndërsa tentonte të arrinte brigjet italiane me një anije klandestine.  Vrapuesja Samia Yusuf Omar ishte duke u përpjekur të mbërrinte në Europë nga More...

Nga lajme nga bota Ne 15:54 12-08-2012
0 Komente

Bolt: Erdha të bëhem legjendë, dhe u bëra (Burimi: KohaNet, www.koha.net)

Londër, 12 gusht  – Sprinteri xhamajkian Usain Bolt është shprehur i lumtur me fitoret e korrura në Olimpiadën Verore, Londra 2012. Ai në kuadër të ekipit të Xhamajkës, fitoi një ditë më parë More...

Nga gazeta e pavarur Ne 8:55 11-08-2012
0 Komente

Shqipëria olimpike harron rrugën e kthimit (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Sportistët kuqezinj do të qëndrojnë në Londër deri dy ditë pas mbylljes së Olimpiadës Sporti ka qenë disa herë protagonist, ndërsa disa herë sportistët dhe të tjera herë polemikat e dështimeve. More...

Nga lajme nga bota Ne 13:33 09-08-2012
0 Komente

Londër 2012, SHBA dominon atletikën (Burimi: Top Channel, top-channel.tv)

Dita e 12 e Lojërave Olimpike “Londër 2012” është dominuar nga atletët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.  Në garën e 200 metrave për femra, Allyson Felix fitoi medaljen e artë pas tre titujve More...

Nga gazeta e pavarur Ne 11:49 06-08-2012
0 Komente

Mjekësia dhe sukseset e olimpiadave (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com )

Në korrik të vitit 1912, gazeta mjekësore dhe kirurgjikale e Bostonit festoi “Supremacinë Amerikane”, duke vënë në dukje se suksesi i madh i atletëve amerikanë në Lojërat Olimpike të Stokholmit është More...

Nga gazeta e pavarur Ne 12:08 02-08-2012
0 Komente

Tërhiqet Klodjana Shala (Burimi: Top Channel, top-channel.tv )

Atletja shqiptare, Klodjana Shala tërhiqet nga Lojrat Olimpike të Londrës. Lajmin e konfirmon për Top Channel, mjeku i ekipit olimpik, Mel Ostreni, sipas të cilit dëmtimi i vjetër i saj e bën të pamundur More...

Nga gazeta e pavarur Ne 8:43 26-07-2012
0 Komente

Londër 2012, përjashtohet atletja greke, u tregua raciste në Twitter (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com )

Komiteti Olimpik Grek ka vendosur pezullimin e Paraskevi “Voula” Papachristou nga garat   Komiteti Olimpik Grek ka përjashtuar nga Lojërat Olimpike, Paraskevi “Voula” Papachristou, dy herë kampione More...

All Rights Reserved 2016.