Padi kundër presidentit të Barcelonës (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Padi kundër presidentit të Barcelonës  Një ndër aksionerët e Barcelonës ngriti një padi kundër presidentit, Sandro Rosell.  Jordi Cases, i cili të hënën depozitoi padinë në Gjykatën e Barcelonës, pretendon se numri një i klubit ka devijuar 40 milionë euro në mënyrë të paligjshme, gjatë operacionit të blerjes së Neymar. Akuza More...

Nga lajmet e fundit | Publikuar 10:03 10-12-2013
Nga lajmet e fundit Ne 9:55 09-12-2013
0 Komente

Pato, bluzë me shqiponjën dykrenare (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Pato, bluzë me shqiponjën dykrenare Bluzat që mbajnë simbolin shqiptar përpara, duket se janë bërë të famshme në Brazil. Ish-sulmuesi i Milanit, Alexandro Pato, ka publikuar në “Instagram” një fotografi More...

Nga gazeta e pavarur Ne 20:37 29-04-2013
0 Komente

Basketbollisti: Unë, gay i parë në NBA (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

“Jam 34-vjeç, jam një basketbollist i NBA-së, i zi dhe homoseksual”. Me këto fjalë, Jason Collins shndërrohet në basketbollistin e parë të kampionatit më të rëndësishëm të basketit në botë që More...

Nga gazeta e pavarur Ne 11:49 06-08-2012
0 Komente

Mjekësia dhe sukseset e olimpiadave (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com )

Në korrik të vitit 1912, gazeta mjekësore dhe kirurgjikale e Bostonit festoi “Supremacinë Amerikane”, duke vënë në dukje se suksesi i madh i atletëve amerikanë në Lojërat Olimpike të Stokholmit është More...

Nga lajme nga bota Ne 13:18 11-06-2012
0 Komente

Angli-Francë, sfida mes dy “outsiders”-ave të Euro 2012

Është klasikja e kontinentit, por të dyja skuadrat vijnë si pretendente të heshtura Në sfidën e grupit D të Euro 2012, Franca dhe Anglia luajnë kualifikimin për në çerekfinale me të zotin e shtëpisë, More...

All Rights Reserved 2016.