Padi kundër presidentit të Barcelonës (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Padi kundër presidentit të Barcelonës  Një ndër aksionerët e Barcelonës ngriti një padi kundër presidentit, Sandro Rosell.  Jordi Cases, i cili të hënën depozitoi padinë në Gjykatën e Barcelonës, pretendon se numri një i klubit ka devijuar 40 milionë euro në mënyrë të paligjshme, gjatë operacionit të blerjes së Neymar. Akuza More...

Nga lajmet e fundit | Publikuar 10:03 10-12-2013
Nga lajmet e fundit Ne 9:55 09-12-2013
0 Komente

Pato, bluzë me shqiponjën dykrenare (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Pato, bluzë me shqiponjën dykrenare Bluzat që mbajnë simbolin shqiptar përpara, duket se janë bërë të famshme në Brazil. Ish-sulmuesi i Milanit, Alexandro Pato, ka publikuar në “Instagram” një fotografi More...

Nga gazeta e pavarur Ne 15:35 09-01-2013
0 Komente

Gjermani, armë me lazer, rrëzon 2 avionë njëkohësisht (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Një armë e re e cila do i përkasë të ardhmes është prodhuar nga kompania gjermane Rheinmetall Defence. Ajo së fundmi ka bërë demonstrimin e një arme të re, e cila mund të rrëzojë me anë të rrezeve More...

Nga gazeta e pavarur Ne 14:03 27-12-2012
0 Komente

Përplasje gjatë zgjedhjeve të kreut të Asamblesë së Çiklizmit, drejtuesi prish mbledhjen (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANË- Përplasje gjatë zgjedhjeve të kreut të Asamblesë së Çiklizmit, Tiranë. Drejtues i çiklizmit për Tiranën, Besnik Musai, është futur forcërisht në sallë dhe ka mundur të grisë dokumentat More...

Nga gazeta e pavarur Ne 13:40 23-10-2012
0 Komente

Armstrong, çiklistit i hiqen 7 titujt si “mashtruesi më i madh” (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

GJENEVË – I është hequr e drejta edhe në jetën private për të shijuar shtatë titujt e tureve të Francës, fituar nga 1999 deri në 2005. Ato fitore nuk do t’i njihen më. Këtë vendim ka marrë More...

Nga lajme nga bota Ne 15:55 24-08-2012
0 Komente

Tronditet bota e sportit, Lens Armnstrong i hiqen 7 Turet e Francës për doping (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Agjencia Anti-Doping në SHBA, USADA, ka deklaruar se do t’i heqë Lens Armstrong të 7 titujt e fituar në Turin e Francës, pasi ish-çiklisti amerikan deklaroi se ai nuk do të luftonte më kundër akuzave More...

Nga gazeta e pavarur Ne 11:49 06-08-2012
0 Komente

Mjekësia dhe sukseset e olimpiadave (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com )

Në korrik të vitit 1912, gazeta mjekësore dhe kirurgjikale e Bostonit festoi “Supremacinë Amerikane”, duke vënë në dukje se suksesi i madh i atletëve amerikanë në Lojërat Olimpike të Stokholmit është More...

Nga gazeta e pavarur Ne 15:04 23-07-2012
0 Komente

Turi i Francës, Bredli Uigins hyn në histori (Burimi: Gazeta Panorama, www.panorama.com.al )

Është hera e parë në 109 vite histori që edicionin e 99-të të Turit të Francës e ka fituar një anglez: Bredli Uigins. Një ndihmë të madhe i ka dhënë edhe shoku i tij i skuadrës, Kristofer From, i More...

Nga lajme nga bota Ne 15:44 16-07-2012
0 Komente

Fiton Sançez, befasohet në fund Sagan (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com )

Turi i Francës Spanjolli u distancua shumë nga të tjerët. Uigins ruan fanellën e verdhë Luis Leon Sançez ka fituar me një diferencë të madhe nga ndjekësit etapën e 14 të Turit të Francës. Çiklisti More...

Nga lajme nga bota Ne 15:34 11-07-2012
0 Komente

Hije dopingu, arrestohet çiklisti Remi Di Gregorio (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com )

Turi i Francës Francezi është kontaktuar nga një trafikant i produkteve dopuese Çiklisti francez, Remi di Gregorio, i ekipit Kofidis, është arrestuar të martën nga agjentë të policisë franceze dhe xhandarmërisë More...

All Rights Reserved 2016.