Padi kundër presidentit të Barcelonës (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Padi kundër presidentit të Barcelonës  Një ndër aksionerët e Barcelonës ngriti një padi kundër presidentit, Sandro Rosell.  Jordi Cases, i cili të hënën depozitoi padinë në Gjykatën e Barcelonës, pretendon se numri një i klubit ka devijuar 40 milionë euro në mënyrë të paligjshme, gjatë operacionit të blerjes së Neymar. Akuza More...

Nga lajmet e fundit | Publikuar 10:03 10-12-2013
Nga lajmet e fundit Ne 9:55 09-12-2013
0 Komente

Pato, bluzë me shqiponjën dykrenare (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Pato, bluzë me shqiponjën dykrenare Bluzat që mbajnë simbolin shqiptar përpara, duket se janë bërë të famshme në Brazil. Ish-sulmuesi i Milanit, Alexandro Pato, ka publikuar në “Instagram” një fotografi More...

Nga lajme nga bota Ne 14:16 25-08-2012
0 Komente

Një hedhje që shkakton të dridhura (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Këto janë pregatitjet për trofeun që organizon Red Bull, për hedhjet nga lartësi të larta në pishin. Evenimenti organizohet ditën e nesërme në Miami, ndërsa hedhjet shkaktojnë vërtet të dridhura, More...

Nga gazeta e pavarur Ne 8:55 11-08-2012
0 Komente

Shqipëria olimpike harron rrugën e kthimit (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Sportistët kuqezinj do të qëndrojnë në Londër deri dy ditë pas mbylljes së Olimpiadës Sporti ka qenë disa herë protagonist, ndërsa disa herë sportistët dhe të tjera herë polemikat e dështimeve. More...

Nga gazeta e pavarur Ne 11:49 06-08-2012
0 Komente

Mjekësia dhe sukseset e olimpiadave (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com )

Në korrik të vitit 1912, gazeta mjekësore dhe kirurgjikale e Bostonit festoi “Supremacinë Amerikane”, duke vënë në dukje se suksesi i madh i atletëve amerikanë në Lojërat Olimpike të Stokholmit është More...

Nga lajme nga bota Ne 10:13 02-08-2012
0 Komente

Sekreti i Kinës, jo dopingu, por mutacionet gjenetike (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv )

Notarja kineze Ye Shiwen tronditi botën e notit dhe Lojrat Olimpike më parë gjatë javës, kur vendosi një rekord botëror në 4×100 metra stil i përzjer, rekord i konsideruar i pamundur edhe sepse 16-vjeçarja More...

Nga lajme nga bota Ne 15:40 31-07-2012
0 Komente

Londër 2012, dy rekorde botërore në not (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com )

Kameron Van der Burg i Afrikës së Jugut, rekord në 100 m bretkosë. Dana Volmer e SHBA, në 100 m flutur Afrikanojugori Kameron Van der Burg dhe amerikania Dana Volmer kanë vendosur dy rekorde botërore në More...

Nga gazeta e pavarur Ne 11:35 31-07-2012
0 Komente

Futja “brutale” e atletëve kinez në Olimpiadë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com )

Fitorja e 16-vjeçares kineze që ka befasuar të gjithë botën me paraqitjet e saj të pabesueshme në sportin e notit, Ye Shiëen, mohoi kategorikisht se është ndihmuar nga dopingu. Ye vendosi rekordin botëror More...

Nga gazeta e pavarur Ne 19:38 28-07-2012
0 Komente

Rezultatet e para të kuqezinjve në Londër 2012 (Burimi: Bota Sot, www.botasot.info )

Një ditë pas ceremonisë hapëse të “Londër 2012”, protagonistë në garë u bënë dy sportistë shqiptarë në disiplinat e Notit dhe Qitjes, duke shënuar kështu rezultatet e para përfundimtare për More...

Nga lajme nga bota Ne 11:56 17-07-2012
0 Komente

Formula 1 sezoni 2012 – Asnjë pilot italian. Kishte 40 vjet që nuk ndodhte !

  Formula 1 për vitin 2012 do të nisë pa asnjë pilot italian. I fundit italian që garonte në sezonin e fundit ishte Jarno trulli  por që dhe ky është zëvendësuar nga rusi Vitaly Petrov. Ka ndodhë More...

All Rights Reserved 2016.