Padi kundër presidentit të Barcelonës (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Padi kundër presidentit të Barcelonës  Një ndër aksionerët e Barcelonës ngriti një padi kundër presidentit, Sandro Rosell.  Jordi Cases, i cili të hënën depozitoi padinë në Gjykatën e Barcelonës, pretendon se numri një i klubit ka devijuar 40 milionë euro në mënyrë të paligjshme, gjatë operacionit të blerjes së Neymar. Akuza More...

Nga lajmet e fundit | Publikuar 10:03 10-12-2013
Nga lajmet e fundit Ne 9:55 09-12-2013
0 Komente

Pato, bluzë me shqiponjën dykrenare (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Pato, bluzë me shqiponjën dykrenare Bluzat që mbajnë simbolin shqiptar përpara, duket se janë bërë të famshme në Brazil. Ish-sulmuesi i Milanit, Alexandro Pato, ka publikuar në “Instagram” një fotografi More...

Nga gazeta e pavarur Ne 19:39 10-04-2013
0 Komente

Daniell Godeli, medalje ari në stilin e shtytjes në Europian (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE-I papërmbajtshëm peshëngritësi ynë Daniell Godeli, pasi në stilin e shtytjes ka arritur të ngre 180 kg, 4 kg më shumë se vendi i dytë, që do të thotë medalje ari në këtë stil. Në stilin e More...

Nga lajme nga bota Ne 9:41 16-09-2012
0 Komente

Federata Botërore e Peshëngritjes “fal” Shqipërinë (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Federata Botërore e Peshëngritjes ka vendosur të fal Shqipërinë. Bordi Ekzekutiv i kësaj federate pas mbledhjes së të shtunës në Sllovaki ka vendosur unanimisht të heq pezullimin e Federatës Shqiptare More...

Nga lajme nga bota Ne 14:13 14-09-2012
0 Komente

Begaj kërcënon me ikje nga Shqipëria (Burimi: Gazeta Panorama, www.panorama.com.al)

Vendimi i Federatës Botërore të Peshëngritjes nuk është pritur mirë nga nënkampionia e Europës, Romela Begaj. Sportistja kërkon barazi, pasi sipas saj ky sport është individual dhe, si rrjedhojë e kësaj, More...

Nga lajme nga bota Ne 10:04 14-09-2012
0 Komente

Dopingu, përjashtohet për 4 vjet peshëngritësi Pulaku (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Federata Botërore e Peshëngritjes ka përjashtuar për 4 vjet nga aktivitetet ndërkombëtare peshëngritësin shqiptar Hysen Pulaku. Vendimi i Federatës Botërore të Peshëngritjes është marrë pasi peshëngritësi More...

Nga gazeta e pavarur Ne 8:55 11-08-2012
0 Komente

Shqipëria olimpike harron rrugën e kthimit (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Sportistët kuqezinj do të qëndrojnë në Londër deri dy ditë pas mbylljes së Olimpiadës Sporti ka qenë disa herë protagonist, ndërsa disa herë sportistët dhe të tjera herë polemikat e dështimeve. More...

Nga lajme nga bota Ne 16:45 08-08-2012
0 Komente

Peshëngritje, shtanga e godet në qafë (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Kampioni olimpik në fuqi në peshëngritje për peshën e rëndë 105 kg, gjermani Matias Shtainer, është goditur nga shtanga në momentin e ngritjes së 196 kilogramëve, në provën e tij të tretë. Humbja More...

Nga gazeta e pavarur Ne 11:49 06-08-2012
0 Komente

Mjekësia dhe sukseset e olimpiadave (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com )

Në korrik të vitit 1912, gazeta mjekësore dhe kirurgjikale e Bostonit festoi “Supremacinë Amerikane”, duke vënë në dukje se suksesi i madh i atletëve amerikanë në Lojërat Olimpike të Stokholmit është More...

Nga lajme nga bota Ne 13:03 01-08-2012
0 Komente

“Pulaku me ilaç kuajsh, Federata dinte gjithçka” (Burimi: Balkanweb,www.balkanweb.com )

LONDER- Akuzë e fortë e shefit të misionit olimpik Viron Bezhani ndaj Federatës Shqiptare të Peshëngritjes, por edhe ndaj Komisionit Anti-Doping e Ministrisë së Sporteve. Që nga Londra, ku ndodhet për More...

All Rights Reserved 2016.