Samsung nuk trembet (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Pavarësisht tërheqjes së Galaxy Note 7, Samsung është ende lider në tregun global të smartphone-ëve në tremujorin e tretë të 2016. Apple ka ende distancë me gjigantin koreanojugor, por të dyja kompanitë kanë humbje në treg. Të dhënat janë publikuar nga shoqëria e analizës IDC dhe Strategy Analytics. Në periudhën e provës, sipas More...

Nga Lajmi Fundit | Publikuar 16:35 27-10-2016
Nga Lajmi Fundit Ne 17:10 26-10-2016
0 Komente

5G mund të jetë gati më shpejt nga sa pritej (Burimi: Bota Sot, www.botasot.com)

Ju ka ardhur në majë të hundës nga internet i ngadaltë në telefon? Falë ekspertëve në Etisalat, ky nuk do të jetë më problem. Javën e shkuar, kompania me bazë në Emiratet e Bashkuara përmbylli me More...

Nga Lajmi Fundit Ne 17:02 26-10-2016
0 Komente

Të gjithë e keni parë, por askush nuk e di çfarë domethënie ka shkronja “ i ” tek iPhone(Burimi: Gazeta Express)

” i ” është ndoshta njëra nga shkronjat më të rëndësishme në botë – por jo të gjithë e dinë se çfarë kuptimi ka ajo. Shkronja “ i ” tek iPhone është një veçori që e definon More...

Nga Lajmi Fundit Ne 8:31 24-10-2016
0 Komente

iPhone 7 merr flakë si Note 7? (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Mat Jones, një sërfist nga Australia deklaron se iPhone 7 e tij “ka marrë flakë dhe ka shkatërruar makinën”. Të paktën kështu raporton Mashable. Jones thotë se kishte lënë telefonin e tij iphone More...

Nga Lajmi Fundit Ne 17:09 20-10-2016
0 Komente

Ja si do të jetë bota në vitin 2045( Burimi: Gazeta Express, www.gazetaexpress.com)

Të parashikosh të ardhmen, e aq më tepër sesi do të jetë bota tre dekada më vonë, në një periudhë paqartësishë dhe pasigurishë si këto të viteve të fundit, është një sfidë më vete. Por ka nga More...

Nga Lajmi Fundit Ne 13:23 18-10-2016
0 Komente

Energjia e së ardhmes që sigurohet nga bashkimi i atomeve

Të gjithë reaktorët bërthamorë që përdoren aktualisht nga vendet e zhvilluara për burime energjitike përdorin një teknikë; atë të ndarjes së atomeve. Së fundi po punohet për sigurimin e energjisë More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:54 24-09-2014
0 Komente

Google po bashkëpunon me HTC për krijimin e tabletit Nexus 9 (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Google po bashkëpunon me HTC për krijimin e tabletit Nexus 9 Është folur shumë në internet se Google po bashkëpunon me kompaninë HTC për të krijuar tabletin e ardhshëm Nexus. Wall Street Journal ka konfirmuar More...

Nga lajmi sot Ne 15:52 03-06-2014
0 Komente

iPhone ju mat presionin e gjakut dhe… ia tregon mjekut (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Shumë shpejt, përdoruesve të iPhone nga Apple do të mund t’u monitorohet presioni i gjakut, temperatura dhe pulsi nëpërmjet telefonit të tyre dhe rezultatet do t’i dërgohen mjekut. Kompania ka zbuluar More...

Nga lajmi sot Ne 12:09 02-06-2014
0 Komente

Microsoft lançon Skype Translator (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

Microsoft lançon Skype Translator– Përkthimi në internet nuk është përmirësuar shumë gjatë viteve . Prej kohesh, saktësia e përkthimit nëpërmjet app-ve ka qene shume i përafërt dhe larg te More...

Nga lajmi sot Ne 11:40 06-05-2014
0 Komente

Teknologjia virtuale tejkalon argëtimin, premton kurimin e sëmundjeve (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Teknologjia virtuale tejkalon argëtimin, premton kurimin e sëmundjeve . Brezi i ardhshëm i teknologjisë së realitetit virtual mund t’i ndihmojë njerëzit të manaxhojnë dhimbjen kronike, të shmangin aksidentet More...

All Rights Reserved 2016.