INTERVISTA/ Hafizi: Varfëria, papunësia dhe përmbytjet i dhanë goditje PD-së në Shkodër (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Hafizi: Varfëria, papunësia dhe përmbytjet i dhanë goditje PD-së në Shkodër Në një intervistë ekskluzive për Deutsche Welle, deputetja e ardhshme e koalicionit të majtë, Mimoza Hafizi flet për shkaqet e fitores së këtij koalicioni dhe për humbjen e së djathtës në qytetin e Shkodrës.   Zonja Hafizi, rezultati në qarkun e Shkodrës More...

Nga lajmi me i fundit | Publikuar 12:40 27-06-2013
Nga lajmi me i fundit Ne 10:58 27-06-2013
0 Komente

Publikohet lista e plote e deputeteve te Kuvendit te Shqiperise (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Publikohet lista e plote e deputeteve te Kuvendit te Shqiperise Kreu i prezencës së SHBA-së i akredituar në vendin tonë, Aleksandër Arvizu pritet të zhvillojë takime të ndarë me dy liderët e koalicionit More...

Nga lajmi me i fundit Ne 16:17 26-06-2013
1 Koment

Svoboda: Sfidat e Ramës, korrupsioni dhe ekonomia. Shqipëria të pranohet si kandidate në BE (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Svoboda: Sfidat e Ramës, korrupsioni dhe ekonomia. Shqipëria të pranohet si kandidate në BE Kryetari i Grupimit Socialist dhe Demokrat në Parlamentin Europian Hannes Svoboda, ka uruar opozitën shqiptare për More...

Nga lajmet e fundit Ne 16:10 26-06-2013
0 Komente

Mediu: Ilir Meta, fituesi i zgjedhjeve. Debati për largimin e Berishës, dytësor dhe i parëndësishëm (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Mediu: Ilir Meta, fituesi i zgjedhjeve. Debati për largimin e Berishës, dytësor dhe i parëndësishëm Kreu i republikanëve, Fatmir Mediu, partia e të cilit mori katër deputetë në këto zgjedhje, shprehet More...

Nga lajmi sot Ne 14:00 26-06-2013
0 Komente

Imami në FB: Zgjedhjet me standarde, forcë për të ecur përpara (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Imami në FB: Zgjedhjet me standarde, forcë për të ecur përpara. TIRANE- Ministri i mbrojtjes Arben Imami thyen heshtjen e selisë blu për rezultatin e PD në zgjedhjet parlamentare të seë dielës, duke falenderuar More...

Nga lajmi sot Ne 13:32 26-06-2013
1 Koment

Bulqiza e ndëshkon dy herë Partinë Demokratike (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Bulqiza e përvuajtur vendosi ta ndëshkojë dy herë harresën. Bulqizakët e kanë ndëshkuar Partinë Demokratike me votë në zgjedhjet lokale dhe në ato qendrore. Në garën për kryetar bashkie, Myfi Duriçi More...

Nga lajmi sot Ne 13:02 26-06-2013
0 Komente

Vijon numërimi për qarqet e fundit. KQZ: Janë mbyllur 82 ZAZ, punohet në Laç, Krujë e Tiranë (Burimi: Panorama, www.panorama.com.al)

Vijon numërimi për qarqet e fundit. KQZ: Janë mbyllur 82 ZAZ, punohet në Laç, Krujë e Tiranë. UPDATE-  Vazhdon numerimi per qarqet e fundit qe kane mbetur per te finalizuar rezultatin e zgjedhjeve te 23 More...

Nga lajmi sot Ne 12:50 26-06-2013
0 Komente

ASHE, 84 mandate. Tirana e mbrojtur. Rezultatin e certifikoi populli, s’ka Kolegj ta ndryshojë (Burimi: Panorama, www.panorama.com.al)

ASHE, 84 mandate. Tirana e mbrojtur. Rezultatin e certifikoi populli, s’ka Kolegj ta ndryshojë. TIRANE- Sekretari per ceshtjet zgjedhore ne PS-se, Damian Gjiknuri ne nje deklarate per mediat nga selia e PS ka More...

Nga lajmet e fundit Ne 10:54 26-06-2013
0 Komente

Tre anëtarët mund të rikthehen në KQZ për certifikimin rezultatit (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Tre anëtarët mund të rikthehen në KQZ për certifikimin rezultatit Tre anëtarët mund të rikthehen në KQZ për certifikimin rezultatit Certifikimi i zgjedhjeve mund të kryhet edhe me shtatë anëtarë. Në More...

Nga lajmet e fundit Ne 10:38 26-06-2013
2 Komente

PD-ja e “demoralizuar” nga humbja e thellë, pritet dorëheqja e kryeministrit Berisha (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

PD-ja e “demoralizuar” nga humbja e thellë, pritet dorëheqja e kryeministrit Berisha Fitorja e madhe e të majtëve duket se e ka “demoralizuar” kryeministrin, i cili ka vendosur të heshtë dhe të mos More...

All Rights Reserved 2016.