Etiketa nga Arkiva ‘kuriozitete’
Me shume rreth femrave ne nje site              Me shume rreth sportit ne nje site Njoftime Pune
Nga lajmi sot Ne 19:06 16-04-2014
0 Komente

“ Hitleri u arratis në Argjentinë, vdiq në Brazil ” (Burimi : Top-Channel, www-top-channel.tv)

Hitleri u arratis - Zyrtarisht Hitleri dhe bashkëshortja e tij Eva Braun u vetvranë më 30 prill të 1945, teksa trupat e Ushtrisë së Kuqe kishin marrë pjesën më të madhe të Berlinit.  Po në More...

Nga lajmi sot Ne 11:52 15-04-2014
0 Komente

Bebja që bëhet zonjushë brenda 4 minutave (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Videoja e mëposhtme tregon një bebe që shndërrohet në zonjushë 14-vjeçare brenda 4 minutave.  Klipi është realizuar nga një prind i përkushtuar hollandez me emrin Frans Hofmeester, i cili ka regjistruar More...

Nga lajmi sot Ne 12:42 14-04-2014
0 Komente

A do të zbulohen oqeane nënsipërfaqësore në Pluton gjatë 2015-ës? (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

A do të zbulohen oqeane nënsipërfaqësore në Pluton gjatë 2015-ës? Një shkrim i ri nga astrofizikanti Amy Barr dhe Geoffrey Collins kanë dhënë një ide se si duket ky hulumtim i tyre dhe si mund të zhvillohet, More...

Nga lajmi sot Ne 12:24 11-04-2014
0 Komente

“China’s Got Talent”, balerini 3-vjeçar çmend të gjithë (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

“China’s Got Talent”, balerini 3-vjeçar çmend të gjithë- Është vetëm 3 vjeç, quhet Zhang Junhao dhe kërcen me një siguri të jashtëzakonshme, si të ishte një balerin profesionist. More...

Nga lajmi sot Ne 12:28 09-04-2014
0 Komente

Qerimaj e Godelli “pushtojnë” Europën (Burimi : Top-Channel, www.top-channel.tv)

Ka rezultuar më tepër se i suksesshëm për peshëngritësit shqiptarë, kampionati europian që po zhvillohet në Tel Aviv të Izraelit, madje duke tejkaluar edhe pritshmëritë e tyre dhe të trajnerit Kovaçi. More...

Nga lajmi sot Ne 13:21 05-04-2014
0 Komente

Hi-Tech shoes to show you the way (Source: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Very soon , the market is expected to emerge in the shoes that will show you the way . This project was carried out by two Indian teenagers have created a startua , two products with a very comfortable shoes with More...

Nga lajmi sot Ne 11:06 02-04-2014
0 Komente

Images of the iPhone 6? (Source: Top Channel, www.top-channel.tv)

Prior to September will not appear on the market, even if not yet set will be called the iPhone 6 or iPhone Air. What is known for sure is that the U.S. company, Apple is giving final touch to the new generation More...

Nga lajmi sot Ne 15:29 27-03-2014
0 Komente

The time of the hand that protects you from the sun’s rays (Source: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANA – A new device, as the hour hand can measure UV exposure to ultraviolet rays and to show users how they can be burned by the sun, preparing them to take action. The device “friendly sun ‘harmful More...

Nga lajmi sot Ne 12:36 24-03-2014
0 Komente

Scientists discover build facial image through DNA (Source: American, www.shqiptarja.com)

Scientists believe that DNA evidence found at the crime scene can be used in the future to create the image of criminal suspects. In an article published in PLOS Genetics, a team of scientists explained that they More...

Nga lajmet e fundit Ne 16:10 21-03-2014
0 Komente

Lions: most unusual taxes that have burdened the people throughout history (Source: Newspaper English, www.gazeta-shqip.com)

Lions : most unusual taxes that have burdened the people throughout history – ” Two things are certain about the world ,” said Benjamin Franklin , ” death and taxes ” , but there are More...

All Rights Reserved