Etiketa nga Arkiva ‘lajme’
Me shume rreth femrave ne nje site              Me shume rreth sportit ne nje site Njoftime Pune
Nga lajmi sot Ne 10:12 15-04-2014
0 Komente

Role me luleshtrydhe (Burimi: Ikub.al, www.ikub.al)

Role me luleshtrydhe Përbërësit - 300 gr pandispanjë - 200 gr çokollate me qumësht - 1 dl pana - 150 gr luleshtrydhe - 100 gr kos - 100 gr djathë kremoz - 40 gr sheqer - 1 gote liker Përgatitja Thërrmoni More...

Nga lajmi sot Ne 10:02 15-04-2014
0 Komente

Bashkëpunim ushtarak Shqipëri-Kosovë, ja dokumenti i Qendrës së Mbrojtjes e Sigurisë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Bashkëpunim ushtarak Shqipëri-Kosovë, ja dokumenti i Qendrës së Mbrojtjes e Sigurisë - Një Akademi e përbashkët ushtarake, port civilo-ushtarak për Kosovën në Shqipëri dhe Task-Forcë për integrimin More...

Nga lajmi sot Ne 9:42 15-04-2014
0 Komente

Miku i qelisë: Kareli do të lirohej në një ditë me mua, por e mbajtën për një telefon (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Miku i qelisë: Kareli do të lirohej në një ditë me mua, por e mbajtën për një telefon - Kanë jetuar bashkë për dy vite, kanë ndarë bukën, kafenë, brengën dhe hallin e madh të të qenurit pas hekurave. More...

Nga lajmi sot Ne 9:22 15-04-2014
0 Komente

Falen 3.3 miliardë lekë gjoba ndaj biznesit (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Kuvendi miratoi dje parimisht një projektligj, i cili fal gjobat që bizneset morën në periudhën 1 mars deri në 31 gusht të vitit 2013. Shifra e gjobave që falen është 3.3 miliardë, por falen edhe 500 More...

Nga lajmi sot Ne 16:25 14-04-2014
0 Komente

Ministria e Mbrojtjes, dy padi të reja (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Ministria e Mbrojtjes ka dorëzuar në prokurori dy dosje, duke deklaruar zyrtarisht se ato kanë lidhje me përdorimin anti-kushtetues të Forcave të Armatosura.  Njoftimi i Ministrisë së Mbrojtjes është More...

Nga lajmi sot Ne 15:47 14-04-2014
0 Komente

Vlorë, u shiti një apartament 4 personave të ndryshëm, arrestohet 42-vjeçari (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Vlorë, u shiti një apartament 4 personave të ndryshëm, arrestohet 42-vjeçari – Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 42-vjeçar, nën akuzën e mashtrimit. Burime nga policia bëjnë të ditur se More...

Nga lajmi sot Ne 15:32 14-04-2014
0 Komente

Patate me domate të thata (Burimi: Living, www.living.al)

Patate me domate të thata Përbërësit e kësaj recete: 300 g patate 40 g gjalpë 1 domate e tharë spec djegës pluhur kripë e trashë, piper i kuq Përgatitja: Patatet i ziejmë rreth 15 minuta dhe i presim More...

Nga lajmi sot Ne 15:20 14-04-2014
0 Komente

Torturuan për vdekje Ilia Karelin, Gjykata liron me kusht 4 gardianë grekë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

ATHINE-Lirim me kusht për katër gardianët e burgut të Nigritas nga Gjykata e Serresit, të akuzuar për dhunën e ushtruar ndaj të burgosurit shqiptar Ilia Kareli. Kështu njoftojnë mediat greke.        Gjykata More...

Nga lajmi sot Ne 14:59 14-04-2014
0 Komente

Meta: Një lajm i mirë për ekonomin tonë. Vlerësimi më i fundit i “Standard And Poor” dëshmon se vendi është tashmë në rrugën e duhur të reformave (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Meta: Një lajm i mirë për ekonomin tonë. Vlerësimi më i fundit i “Standard And Poor” dëshmon se vendi është tashmë në rrugën e duhur të reformave. Konferenca për shtyp e Kryetarit të Lëvizjes More...

Nga lajmi sot Ne 14:33 14-04-2014
0 Komente

Bashkëpunimi ekonomik Itali-Shqipëri (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Rritja e bashkëpunimit ekonomik me Italinë ishte në fokus të tryezës së organizuar nga Kooperacioni Italian në Shqipëri, për prezantimin e projekteve të vitit 2014.  Zëvendëskryeministri Niko Peleshi More...

All Rights Reserved