Category Archives: BUKURIA

BUKURI & FASHION, lajme informative, femra sot, informacione mbi femrat, lajme per femrat, keshilla, kuriozitete, bukuria, estetike, sekrete bukurie, nena, nena dhe femija, kujdesi, keshilla te ndryshme, keshilla per moshen, karriera, femrat ne karriere, receta ushqimi, te ushqehemi mire, dieta, dieta per nje trup perfekt, thashetheme, moda, stili, te vishemi,

Dy mënyra për të ruajtur pasionin (Burimi: Ikub, www.ikub.al)

Njerëzit patjetër duhet të jenë të interesuar për jetën e më të afërmve të tyre, ndërkaq mënyra më e mirë që të zbulojnë se çka ndodh është të pyesin njëri-tjetrin.- Njihuni sërish në çdo muaj Me…

Keni rrudha poshtë syve? Bustinat e çajit bëjnë “mrekulli” (Burimi: Balkanweb, www.balkanwev.com)

Keni rrudha poshtë syve? Bustinat e çajit bëjnë “mrekulli”- Jeni të shqetësuar nga rrudhat poshtë syve? Nuk dini çfarë të bëni për t’i zhdukur ato? Provoni bustinat e çajit, kryesisht ato të kamomilit. Fillimisht duhet t’i…

Të lindësh binjakë, disa fakte që si kishit dëgjuar më parë (Burimi: Ikub, www.ikub.al)

Të lindësh binjakë, disa fakte që si kishit dëgjuar më parë-Binjakët mund t’i kenë etërit e ndryshëm biologjik -Qentë nuhatës të kualifikuar mund të tregojnë diferencën midis binjakeve identik -Binjakët e ndarë mund të jetojnë…

10 ushqimet më të mira për pranverë (Burimi: Ikub, www.ikub.al)

10 ushqimet më të mira për pranverë - Ka një përfitim nga të ushqyerit mirë: Ushqimi i mirë ju bën të dukeni, të ndjeheni dhe të përformoni më mirë.“Nëse ushqimi është zgjedhur siç duhet, mund të…

Pantallona lëkure – pjesa tërheqëse e veshjeve (Burimi: Femra.net, www.femra.net)

Pantallona lëkure – pjesa tërheqëse e veshjeve - Pantallonat e lëkurës janë shumë të preferuara edhe nga yjet botërore dhe më së miri përshtaten me këmisha njëngjyrëshe, tunikë dhe me këpucë me taka të larta. Lëkura…

Të eliminoni celulitin me tre lëvizje (Burimi: Ikub, www.ikub.al)

Të eliminoni celulitin me tre lëvizje- Te luftosh celulitin nuk është diçka e thjeshte kur mbi te gjitha ke pak kohe ne trupin tuaj. Çfarë te bëni? Ne fakt, celuliti nuk është i njëjtë ne gjithë…