Make-up tendence me ngjyre vjollce (Burimi: Ikub, www.ikub.al)

tone sysh lajm shqipTone sysh, lapsa, penela joshes, perseri buzekuq apo manikyre per thonjte, te gjitha keto ne nje ngjyre te vetme, vjollce.

Nje nder ngjyrat qe ben rime me vjeshten eshte vjollca, nje trend i sezonit, vesh syte, buzet dhe thonjte ne menyre sensuale. Ngjyra vjollce, ngjyre e thelle, enigmatike ne reflekset e saj. Stina e saj, eshte ky sezon, mbi sy, buze dhe thonj. Nisemi nga pasarelat per te lokalizuar trendet, ka nga ata qe e propozojne te vetme, ne nje smokey eyes te thelle dhe nga ata qe duan ta bejne te vecante, duke e spikasur ne nje miks ngjyrash.

Nga pasarelat kalojme tek Vip-at tane, qe i paraprijne trendeve dhe i adaptojne pa frike, tone sysh apo penel, detaje ne laps apo sfumatura te vogla dhe delikate. Ngjyra vjollce mund te aplikohet ne shume menyra, edhe ne baze te karakterit. Bionde, brune, me sy te kalter apo te erret, te gjitha e deshirojne dhe te gjitha nuk i rezistojne dot deshires dhe idese per ta provuar. Beni pjese ne kete grup? Atehere zbuloni nuancat qe bejne per ju dhe sa texture jane te gatshme ta bejne veshtrimin tuaj unik.

 

 

26.10.2012

Burimi: Ikub

Print Friendly

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


six + 4 =