Si dobësohen VIP-at? Zbuloni disa nga dietat e tyre. (Burimi: Ikubi, www.ikub.al)

Lajm Shqip dobësimiSi dobësohen VIP-at? Zbuloni disa nga dietat e tyre.

Te gjitha femrat VIP dëshirojnë te mbajnë trupin ne forme dhe për këtë zgjedhin dietat e duhura. Ja cilat janë disa prej tyre.

Te gjitha femrat VIP dëshirojnë te mbajnë trupin ne forme dhe për këtë zgjedhin dietat e duhura. Ja cilat janë disa prej tyre.

Blake Lively dhe Gwyneth Paltrow kane hequr nga menute e tyre produktet  e qumështit, vezët, sheqerin, bukën, makaronat dhe orizin. Frutat janë te vetmet ato qe sjellin sheqerna.

Lady Gaga dhe Reese Witherspoon konsumojnë sasi te vogla ushqimi për bebe te cilat përmbajnë shume pak proteina. Është një diete e rrezikshme për shëndetin, por ndihmon për te ruajtur elegancën.

Leighton Meester dhe Britney Spears konsumojnë ushqim çdo 3 ore ne mënyrë qe te shtojnë numrin e kalorive te djegura.

Fergie konsumon 2 here ne dite uthull

Cameron Diaz ha vetëm sallate jeshile, lakër dhe bizele.

Heidi Klum alternon dietën me proteina dhe fruta e perime.

Te gjitha femrat VIP dëshirojnë te mbajnë trupin ne forme dhe për këtë zgjedhin dietat e duhura. 

Dieta e 5 faktoreve ne Amerike vipave si Lady Gaga dhe Katy Perry nuk rrine dot pa e perdorur. Per cfare behet fjale?

ieta e 5 faktoreve ne Amerike  vipave  si Lady Gaga dhe Katy Perry nuk rrine dot pa e perdorur. Per cfare behet fjale? Behet fjale per nje diete te shpikur  nga Harley Pastermak, eksper t fitnessi dhe dietolog  qe me metoden e tij ka dobesuar Lady Gaga ,Katy Perry,Halle Berry , Megan Fox et. Sekreri i dietes ka te bej me ngrenien e nje  5 vakteve ne dite, te cilat kane per baze vetem 5 elemente te rendesishem dhe keto vakte krijohen me receta qe pergatiten ne 5 minuta.
Rregullat e dietes se 5 faktoreve 
Kjo lloj diete ju premton te humbni peshe duke ngrene 1200 kalori ne dite  ( jane pak ).  5 vakte ne dite, 5 perberes per cdo vakt per 5 dite ne jave dhe me 5 ushtrime te shkurtra  ne dite .
Te thjeshta jane rregullat per tu ndjekur : te beni 5 vakte te vogla ne dite , domethene te konsumoni ushqime te pasura me fibra  ( drithëra, fruta, zarzavate)  qe japin ndjesin e ngopjes, te preferohen ushqimet si mishi , peshku duke i gatuar ushqimet ne menyre te lehte, me leter kuzhine ose ne furre duke eliminuar ne te njejten kohe dhe pijet alkolike, te gazuara dhe me sheqer.
Sekreti i 5 vakteve ne dite eshte mjaft i thjesht per tu kuptuar : ne kete menyre nuk rrezikoni  sulmet e urise qe na cojne te boshatisim frigoriferin.
Mengjesi, snack etj .. jane vaktet kryesore qe dhe ne diete te ekuilibruar duhet gjithmonë te ndiqen. Konsumoni sa me shume peshk, pule, veze dhe djath, oriz; drithëra integrale dhe perime , te cilat mund ti gatuani vetem me vajin e ullirit. Cdo pjate pergatitet ne 5 minuta dhe kjo do te thote qe pjesa me e madhe e perberesve  duhet te lihet e pa bere.

19.06.2013

Burimi: Ikubi

Print Friendly

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


− three = 3