Tag Archives: seksi perdhunim

Sa është i mjaftueshëm seksi brenda një jave (Burimi: Sekrete Bukurie, www.sekretebukurie.com)

Sasia e seksit në jetën bashkëshortore është temë e cila po shkakton shumë interesime. Sa herë në javë është e mjaftueshme? A mundet dikush t’i japë përgjigje kësaj pyetjeje? Kësaj pyetjeje janë përpjekur t’i përgjigjen…

Trendi i këpucëve me taka të larta klasike (Burimi:Sekrete Bukurie, www.sekretebukurie.com)

Vështirë që çdo sezon të shkojë pa këtë prirje mahnitëse. Taka të larta klasike shfaqen në koleksionet e çdo disenjatori mode, pasi që ata janë të përjetshëm, elegante dhe femërore. Ndërsa ne edhe pak ditë…

Këshilla grimi për fotografi (Burimi: Sekrete Bukurie, www.sekretebukurie.com)

Një nga çështjet që i preokupon femrat më së shumti kohëve të fundit është si ta bëjnë grimin për të dalë sa më bukur në fotografi. Ja disa këshilla në këtë aspekt, në mënyrë që…

4 këshilla kundër lëkurës së stresuar (Burimi: Sekrete Bukurie, www.sekretebukurie.com)

Stresi është një indikator shumë i keq i pamjes sonë fizike. E njëjta ndodh edhe me lëkurën, prandaj ja disa mënyra për ta reduktuar atë. Përmbajuni rutinës!  Në mënyrë që t’i reduktoni shenjat e stresit…

Irina Shayk… më hot se kurrë (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

Fotografia që shikoni, nuk është pa qëllim. Ajo mbartë një mision, dhe një problem të kohës sonë, ku shfrytëzimi i natyrës ka arritur në një nivel alarmant. Modelja ruse dhe e dashura e futbollistit Christion…

Bleona Qereti i thotë Berishës: I love you (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Bleona Qereti është rikthyer në Shqipëri. Ajo ka marrë pjesë në koncertin e organizuar gjatë ditës së sotme nga ana e Partisë Demokratike, teksa nuk kanë munguar deklaratat e dashurisë ndaj kryeministrit Berisha. Ndërsa ka…

Partnerët e afërt nuk kanë seks të mirë (Burimi: Sekrete Bukurie, www.sekretebukurie.com)

Edhe pse ofron siguri, një afërsi e theksuar emocionale midis partnerëve ndikon negativisht në jetën seksuale. Në mënyrë që epshet në lidhje të mbahen dhe forcohen, duhet që partnerët herë pas here të jetojnë ndaras…

Seksi, sa mund të rezistojnë femrat pa të? (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

Per t’iu pergjigjur kesaj pyetje revista femerore gjermane Petra ka zhvilluar nje sondazh me mbi 1000 femra te moshes 29-39 vjec. Në përfundim të sondazhit  dolën këto përfundime: 58% e femrave që morën pjesë në…

Ja çfarë i acaron femrat tek ish të dashurat e partnerit (Burimi: iklub.al, www.ikub.al)

Ne kohet e sotme ka nga ata persona qe ruajnë një marrëdhënie te mire me ish te dashurat apo ish te dashurit e tyre. Kjo për faktin se ndarja ka ardhur si pasoje e ftohjes…

5 arsye pse meshkujt nuk duan të bëjnë seks (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

Nëse partneri iu thotë “jo” kur vjen puna tek seksi, atëherë ai me siguri ka arsye te forta pe këtë. Zbulojini cilat janë disa prej tyre. 1. Ai vuan nga depresioni Depresioni klinik është një…