Veshje elegante per cdo sezon dhe per cdo rast (Burimi: Ikub, www.ikub.al)

Ndonjehere te gjitha vajzat duhet te veshin fustane elegante, per disa kjo eshte gjeja me e bukur ne bote dhe per disa te tjera kjo eshte dicka shume stresuese. Sot po ju prezantojme nje guide per te zgjedhur veshjet elegante te preferuara per cdo sezon dhe per cdo rast, nga veshjet per ceremoni, festa, per te vajtur ne dasem deri tek mbremjet e vecanta dhe te rendesishme. per te qene te bukura dhe glamour mjafton te zgjidhni fustanin e duhur dhe nuk eshte aspak e veshtire, mjafton te ndiqni instiktin.

Fustan elegant dhe pak capkene

Nese deshironi nje stil te fresket dhe te ri nuk duhet te transformoheni per raste te vecanta te cilat ju kerkojne te jeni elegante per rastin. Nje fustan elegant duhet te jete jo shume joshes, duhet te jete deri poshte gjurit dhe jo shume i hapur perpara, pas shpine nuk ka limit. Mund te zgjidhni mes ngjyrave dhe modeleve baze per rastin, nje fustan pas trupit. Ne pranvere/vere mund te zgjidhni mes nuancave pastel si roza, e verdha, portokallja me stampa apo me lule, ne dimer.vjeshte mund te synoni ne ngjyrat e bluse, vjollce apo e zeza klasike.

Fustane elegante per diten

Per nje dasem, pagezim, apo nje dreke te rendesishme duhet te vishni nje fustan elegant por qe te jete i pershtatshem, preferoni ngjyra te hapura por jo te bardhe, bezhe, roze e hapur, bojeqielli ose nje jeshile. Fundi nuk duhet te jete shume i shkurter, por mund ta kombinoni edhe me bluza te lehta duke e shoqeruar me nje xhakete. Zgjidhni nje mini dress cocktail, tailleur dhe fustan pas trupit shik dhe me pas kombinojeni me aksesore, por pa ekzagjeruar.

Fustane elegante per mbremje

Ne mbremje mund te guxoni me shume por gjithmone pa ekzagjeruar sepse mund te rezikoni te beheni qesharake. Fustanet e mbremjeve jane shume te veshtire per tu zgjedhur, mund te zgjidhni midis ngjyrave te erreta dhe me shkelqim, nga materiale tyli transparent, ose ngjyra te ftohta  apo te ngrohta te perziera mes tyre dhe te krijoni sfumatura te vecanta. Ne mbremje mund te guxoni me funde pak me te shkurter dhe me dekolte me te hapur, por kini kujdes mos ekzagjeroni, per te qene te bukura nuk duhet te tregoni asgje.

31.10.2012

Burimi: Ikub

Print Friendly

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


5 × nine =