Postuar me: 13:52 07-06-2012

FRD con në Gjykatë kërkesën për regjistrim

Shperndaje
Etiketat

TIRANE-Partia Fryma e Re Demokratike,(FRD) dorëzoi sot në Gjykatë kërkesën për regjistrim.
FRD dorëzoi statutin dhe listën me 11 432 firma, ndërsa pritet vendimi i gjykatës për partinë e re të jepet javës tjetër.

Në 30 Prill zyrtarisht FRD u prezantua si partia më e re, për të cilën diskutohet gjerësisht se pas korrikut do të drejtohet nga Bamir Topi, sapo ai të largohet nga posti i Kreut të Shtetit.

Grupi nismëtar i kësaj partie përbëhet me kryetar Gazmend Oketa, dhe anëtare Aleksandër Biberaj dhe Andi Seferi.

(d.b/BalkanWeb)

Rreth Autorit

Komenti Juaj :

CAPTCHA *

All Rights Reserved 2016.