Postuar me: 7:36 24-10-2016

Horoskopi javor nga 24 tetor deri 30 tetor 2016(Burimi: HoroskopiShqip, www.horoskopishqip.net)

horoskopi-javor

HOROSKOPI JAVOR

DASHI 21. mars – 20. prill

Venusi do ketë ndikimin me te madh tek jeta juaj ne çift gjate kësaj jave. Do jeni edhe me te hapur me atë qe keni ne krah dhe do flisni pa dorashka për gjithçka. Beqaret nuk duhet te luajnë me ndjenjat e te tjerëve sepse një dite tjetër dikush do beje te njëjtën gjë me ta. Kjo jave do jete e mbushur me takime interesante. Me financat duhet te jeni sa me vigjilente qe te mundeni sepse ne te kundërt situata do ju dale jashtë kontrollit dhe nuk do i zgjidhni dot problemet. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Mund te keni aksidente te vogla ne shtëpi, por qe do ju bëjnë te ndiheni keq. Ne pune çdo gjë do ece sipas planeve. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

DEMI 21. prill – 21. maj

Për te qene me te lumtur pranë atij qe dashuroni duhet te tregoheni here te rezervuar dhe here te dialogoni me qetësi. Ndonjëherë këto mund te jene te vështira, por me pak përpjekje mund te arrihen. Beqaret do ndihmohen mjaft nga Venusi dhe mund te kenë dashuri me shikim te pare ashtu si e kishin ëndërruar gjithmonë. Ne planin financiar do përdorni një strategji shume te mire dhe te ardhurat kane për te pasur përmirësime te ndjeshme. Shëndeti mund te jete disi delikat ditët e para, por shume shpejt do e rimerrni veten dhe do ndiheni për mrekulli. Ne pune do jeni mjaft ambicioze dhe do mundoheni t’i arrini te gjitha synimet qe i kishit vene vetes. Ne familje do keni disa mosmarrëveshje, por pa pasoja.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Ndikimi i yjeve do jete shume kompleks gjate kësaj jave. Nga njëra ane Saturni do nxite probleme dhe nga ana tjetër Urani do mundohet te sjelle harmoni. Do keni dite kur do ndiheni te vetmuar, kur do mungoje komunikimi ne çift dhe do mendoni për ndarje, por menjëherë me pas do rilinde dielli dhe do rikthehet buzëqeshja. Beqaret do jene gjerat te tjera prioritet dhe do e lënë pas dore jetën e tyre sentimentale. Ne planin financiar nuk do ketë aspak probleme kështu qe mund ta kryeni pa frike edhe ndonjë shpenzim me tepër. As për shëndetin nuk duhet te shqetësoheni pasi gjendja ka për te qene e jashtëzakonshme. Ne pune duhet ta dyfishoni vigjilencës. Jo çdo gjë do ju ece sipas planeve. Familja e qete.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Këtë jave do keni shpesh diskutime te gjata me partnerin tuaj dhe mund te vendosni disa pika mbi “i” për temat qe ju kane shqetësuar. Me mire vone se kurrë për disa gjera. Beqaret qe ditët e para do kenë pëlqime për disa persona dhe ato shkëndija do kthehen ne zjarre te vërtetë pasione ne ditët ne vijim. Ne planin financiar do jeni me fat. Do i kryeni te gjitha shpenzimet e domosdoshme dhe do i shlyeni edhe borxhet e marra. Shëndeti nuk do jete i shkëlqyer, megjithatë përveç ndonjë rrufe te lehte nuk do keni asgjë me shume. Ne pune do jeni te hapur ndaj sfidave dhe keni për te arritur majat. Çdo gjë ka për t’iu ecur me mire nga sa e kishit planifikuar. Ne familje duhet te shmangni konfliktet.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Do bëni shume përpjekje gjate kësaj jave për ta përforcuar lidhjen qe keni me partnerin. Vërtet mund te lodheni pak, por ne fund do ja dilni mbanë me sukses. Beqaret duhet te kenë kuraje t’ia shprehin ndjenjat atij qe pëlqejnë sepse po nuk e bene as këto dite do e humbin përgjithmonë. Buxheti do jete i qëndrueshëm ditët e para, ndërkohë qe pas te mërkurës situata do filloje te përmirësohet akoma me shume. Mund te blini edhe diçka për qejfin tuaj. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Mund te keni probleme me artikulacionet, me kockat dhe me dhembet. Ne pune do iu jepen mundësi te mira për ta treguar veten. Përfitoni dhe keni për te ecur përpara. Jeta familjare do mbetet e qete.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Për çiftet, tensioni do filloje te bjere këtë jave. Do jeni me te logjikshëm dhe do filloni t’i pranoni gabimet qe ju vete keni bere. Kjo do ju afroje me tepër me atë qe keni ne krah. Beqaret do duan me çdo kusht te jene ne qendër te vëmendjes dhe mund te bëjnë edhe gjera te gabuara për këtë arsye. Kjo sjelle do sjelle pasoja negative edhe për te ardhmen. Sektori i financave do jete përgjithësisht i qete. Nuk do keni asgjë për çfarë te shqetësoheni. Shëndeti do jete i mire. Do merreni edhe me tepër me gjendjen fizike dhe nuk do harroni te praktikoni ndonjë aktivitet fizik. Ne pune duhet t’i dyfishoni përpjekjet nëse doni te arrini sa me shpejt majat. Ne familje mos u tregoni te paduruar.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Ndonjëherë duhet te mbyllesh dyte për problemet qe dalin ne çift ne mënyrë qe te mos nisesh “luftën” me partnerin. Kësaj here do vendosni te diskutoni hapur me te, pa dorashka dhe pa hipokrizi. Ditët me pas lidhja do behet me e forte dhe me e qëndrueshme. Beqaret nuk do kenë aspak dëshirë te sakrifikojnë lirinë e tyre, por do preferojnë te presin ditët e tyre me fat. Plutoni do jete planeti qe do ju ndihmoje t’i përmirësoni te ardhurat dhe ta organizoni si duhet situatën. Gjendja do jete e kënaqshme. Gjendja shëndetësore ka rrezik te jete e paqëndrueshme. Do jeni shpesh nervoze dhe mund te keni dhimbje barku ose stomaku. Ne pune duhet te tregoheni me te duruar nëse doni te arrini majat. Jeta familjare do jete si gjithmonë.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Jave shume e mire do jete kjo për ata qe janë ne një lidhje. Bashkëpunimi ne çift do jete i forte ne çdo moment dhe dialogu do mbizotërojë. Do preferoni te qëndroni me tepër kohe pranë njeri-tjetrit. Beqaret do jene mjaft joshës dhe do bëjnë për vete persona te shumte. Midis tyre mund te jete edhe ai qe do iu ofroje një jete te qete dhe me momente te lumtura. Financat për fat te mire nuk do jene te këqija, kështu qe mund t’ia lejoni vetes edhe ndonjë shpenzim me shume. Shëndeti nuk duhet neglizhuar për asnjë moment sepse pasojat do jene te renda. Ne pune do jeni kreative dhe te gatshëm për te bere edhe sakrifica vetëm për te arritur atje ku doni. Disa kolege do ju ndihmojnë. Ne familje duhet te toleroni me tepër qe t’ia kaloni mire.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Do keni një marrëdhënie te shkëlqyer me partnerin tuaj sot dhe nuk do qaheni për asgjë. Ai mund t’iu përgatisë edhe disa surpriza për te cilat nuk ju ka shkuar ndonjëherë ne mendje. Beqaret duhet te tregohen te arsyeshëm dhe nuk duhet te nxitohen për asgjë sepse nga veprimet e tyre do varet e ardhmja. Financat do i menaxhoni me shume përkujdes dhe maturi prandaj gjendja do mbetet e mire gjithë kohës. Shëndeti duhet pasur me tepër ne vëmendje sidomos nëse vuani nga diabeti apo nga tensioni. Ne pune do jeni mjaft ambicioze dhe nuk do ndaleni derisa te arrini majat. Jeta familjare do vazhdoje te jete e ekuilibruar.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Këtë jave duhet patjetër te bëni ndryshime ne jetën tuaj ne çift sepse kështu si është situata mund te mërziteni pamase. Flisni hapur me are qe keni ne krah dhe shprehini dëshirat një e nga një. Beqaret do kenë një jave te mbushur me njohje te reja dhe emocione. Ata do e ndryshojnë edhe perceptimin qe kishin për dashurinë. Ne planin financiar duhet ta shtrëngoni fort rripin sepse po filluan problemet keni për te pasur vështirësi akoma me te mëdha. Shëndeti nuk do jete i mire. Shpesh mund te keni shqetësime dhe probleme qe as nuk i kishit imagjinuar ndonjëherë. Kujdes! Për punën ka për te qene një periudhe e favorshme. Do bëni disa zgjedhje me rëndësi te madhe te cilat do ua ndryshojnë përgjithmonë te ardhmen. Jeta familjare do jete mjaft konfliktuale.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Këtë jave do doni vetëm te përjetoni emocione te forta ju te dashuruarit. Do preferoni me shume te ndërmerrni rreziqe dhe me pas te ndiheni mire sesa te qëndroni ne qetësi dhe mos rrezikoni. Çdo dite do jete ndryshe nga tjetra. Beqaret nuk duhet te pranojnë me sy mbyllur çdo lloj ftese qe do ju behet sepse kane për t’u penduar rende. Financat nuk do jene te mira ditët e para. Mund te ndiheni shpeshherë ne vështirësi dhe do ju duhet te kërkoni ndihme. Shëndeti gjithashtu do kërkojë me tepër përkujdes nga ju. Mos prisni te keni probleme serioze për te marre masa pas shqetësimeve qe keni pasur. Për punën do jete një periudhe pozitive dhe e mbushur me arritje. Edhe jeta familjare do jete e qete.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Këtë jave ka rrezik te mendoni me shume për punën sesa për jetën tuaj sentimentale. Kujdes pasi po e late par dore atë, dikush tjetër do përfitojë dhe do e tërheqë pas vetes. Për beqaret ka mundësi te filloje një periudhe pasionante dhe plot te mira. Shfrytëzojeni sa me shume qe te mundeni. Urani do sjelle prosperitet ne planin financiar. Duhet te përfitoni nga ky rast për te mbledhur para edhe për te ardhmen. Shëndeti do jete i shkëlqyer mbase edhe për shkak se do ushqeheni ne mënyrë te ekuilibruar. Edhe ata qe kane pasur se fundmi shqetësime do ndihen me energjike. Ne pune do jeni te përgjegjshëm, te matur, guximtare dhe te pandalshëm. Me familjaret gjithashtu do keni marrëdhënie te mire.

Rreth Autorit

Komenti Juaj :

CAPTCHA *

All Rights Reserved 2016.