Postuar me: 7:06 09-06-2012

Itali,pranga 24 anëtarëve të mafias napolitane ”Camorra”

Shperndaje
Etiketat

NAPOLI- Policia italiane njoftoi gjatë një konference arrestimin e të paktën 24 anëtarëve të dyshuar të klanit mafioz napotelan ”Camorra”, në qyteza në jug të Napolit, ku u zhvilluan njëkohësisht disa operacione policore.

”Të gjithë të arrestuarit, të dyshuar anëtarë të mafias kamorreze, operonin në Avellino, Benevento dhe disa qyteza të tjera pranë Napolit, akuzohen për një seri krimesh duke nisur që nga vrasje dhe narkotrafik dhe deri tek zhvatje përmes kërcënimeve”, njoftuan burime policore nga Napoli
Burimi: (e.m/BalkanWeb)

Rreth Autorit

Komenti Juaj :

CAPTCHA *

All Rights Reserved 2016.