Ahmetaj: Lehtësuam procedurat e koncesioneve, gati 65 projekte (Burimi: Gazeta-Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Ahmetaj: Lehtësuam procedurat e koncesioneve, gati 65 projekte Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj ka bërë publik bilancin e vitit të shkuar. Ai e ka konsideruar 2014,  si vitin e mbështetjes së sektorëve në funksion të aplikimit të modelit të ri ekonomik, që garanton fuqizimin e ekonomisë përmes More...

Nga lajmi me i fundit | Publikuar 11:13 07-01-2015
Me shume rreth femrave ne nje site              Me shume rreth sportit ne nje site Njoftime Pune
Nga lajmi me i fundit Ne 12:26 05-01-2015
0 Komente

Familjet shqiptare, borxh 48% më shumë (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Familjet shqiptare, borxh 48% më shumë Borxhi për frymë i çdo shqiptari është rritur nga 2010 deri në 2015 me 48% . Kjo do të thotë se një familjeje mesatare me 4 persona që në vitin 2010 “i takonin” More...

Nga lajmi me i fundit Ne 15:44 24-12-2014
0 Komente

Vjedhja në Thesar, Sejko: Përgjegjësi e menaxhimit dhe kontrollit të brendshëm (Burimi: Gazeta-Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Vjedhja në Thesar, Sejko: Përgjegjësi e menaxhimit dhe kontrollit të brendshëm Mungesa e menaxhimit solli vjedhjen në thesar. Kjo është një nga tezat e mbrojtura dje nga kandidati për guvernator të Bankës More...

Nga lajmi me i fundit Ne 15:26 24-12-2014
0 Komente

Konkurrenca: Të rishikohet koncesioni i pullave fiskale për barnat, rritet kostoja (Burimi: Gazeta-Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Konkurrenca: Të rishikohet koncesioni i pullave fiskale për barnat, rritet kostoja Bordi i Autoritetit të Konkurrencës (AK) kërkon rishikimin e kontratës koncesionare për pullat fiskale të barnave. Sipas More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:59 22-12-2014
0 Komente

Vetëdeklarimi i rrogës, ja si do të llogaritet pensioni (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Vetëdeklarimi i rrogës, ja si do të llogaritet pensioni Viti 2015 do të ketë formulën e re se si do të përllogariten pensionet. Ndryshimet e vazhdueshme të rrogave si edhe vendosja e dyshemesë dhe tavanit More...

Nga lajmi me i fundit Ne 12:21 19-12-2014
0 Komente

Sot seancë dëgjimore me 5 kandidatët për Këshillin Mbikëqyrës (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Sot seancë dëgjimore me 5 kandidatët për Këshillin Mbikëqyrës Komisioni i Ekonomisë zhvillon sot seancën dëgjimore për pesë kandidatët që kanë konkurruar për dy vendet vakante në Këshillin Mbikëqyrës More...

Nga lajmi me i fundit Ne 15:31 16-12-2014
0 Komente

Kina financon Rrugën e Arbrit, Rama: Nis në 2015. Basha: Projektin e bllokove ti (Burimi: Gazeta-Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Kina financon Rrugën e Arbrit, Rama: Nis në 2015. Basha: Projektin e bllokove ti Chinese Exim Bank do të financojë Rrugën e Arbrit. Mbrëmë pala shqiptare ka nënshkruar marrëveshjen e bashkëpunimit. Lajmi More...

Nga lajmi me i fundit Ne 14:48 15-12-2014
0 Komente

PD: Edhe Damian Gjiknuri ka qënë debitor energjie, sipas Ramës duhej të ishte në burg (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

PD: Edhe Damian Gjiknuri ka qënë debitor energjie, sipas Ramës duhej të ishte në burg Partia Demokratike ka akuzuar sot Qeverinë për ndëshkimet e ashpra që po aplikon pa asnjë përjashtim dhe pa asnjë More...

Nga lajmi me i fundit Ne 16:57 12-12-2014
0 Komente

Gjiknuri: Sektori energjitik ka filluar rimëkëmbjen, arkëtimet në nëntor 4.38 mld lekë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Gjiknuri: Sektori energjitik ka filluar rimëkëmbjen, arkëtimet në nëntor 4.38 mld lekë Aksioni kundër vjedhjes dhe abuzimit me energjinë elektrike ka dhënë frytet e para, duke e futur sektorin energjitik More...

Nga lajmi me i fundit Ne 14:57 09-12-2014
0 Komente

Tregu oligopol i naftës zbret çmimin me vetëm 3 lekë/litër (Burimi: Gazeta-Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Tregu oligopol i naftës zbret çmimin me vetëm 3 lekë/litër Tregtarët e naftës ulin me 3 lekë çmimet para Vitit të Ri. Në krahasim me fundin e gjashtëmujorit të parë, ndryshimi i çmimit është rreth More...

All Rights Reserved