Thaçi, vizitë zyrtare në Tokio (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi filloi takimet zyrtare në Tokio me grupin e parlamentarëve japonezë, Ruy Shionoya, Sadakazu Tanigaki, ministër i Drejtësisë, Takao Makino, zëvendës ministër i Punëve të Jashtme dhe Seishiro Eto, zëvendës kryetar i Parlamentit. Kryeministri Thaçi foli për mundësitë dhe lehtësitë që ofron Kosova, More...

Nga lajmi sot | Publikuar 11:33 14-04-2014
Me shume rreth femrave ne nje site              Me shume rreth sportit ne nje site Njoftime Pune
Nga lajmi sot Ne 14:03 11-04-2014
0 Komente

Gjykata Supreme e Kosovës (Burimi: Top Channel, www.top-channel)

Gjykata Supreme e Kosovës- Krijimi i Gjykatës Speciale në Kosovë, e cila do të hetojë krimet e supozuara të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, është kryefjalë e ditës së politikës në Prishtinë. Opinioni More...

Nga lajmi sot Ne 13:34 10-04-2014
0 Komente

Ministri serb Vulin viziton veriun e Mitrovicës (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

PRISHTINE- Ministri serb për Kosovën, Aleksandar Vulin, do të qëndrojë sot në veri të Mitrovicës, përkatësisht në shkollën e muzikës ‘Miodrag Vasilevic, me atë rast do të nënshkruaj kontratën More...

Nga lajmi sot Ne 16:06 09-04-2014
0 Komente

Krasniqi: Kushtetuta është akt i shenjtë (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, theksoi sot se “Kushtetuta është akt i shenjtë”. Gjatë ceremonisë me rastin e 6 vjetorit të miratimit të Kushtetutës së Republikës së Kosovës Krasniqi More...

Nga lajmi sot Ne 11:52 08-04-2014
0 Komente

Delegacioni i Kosovës, vizitë në Parlamentin Europian (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Delegacioni i Kosovës, vizitë në Parlamentin Europian- Delegacioni i Komisionit për Punë të Jashtme të Kuvendit të Kosovës, i kryesuar nga Albin Kurti, kryetar, po qëndron për vizitë zyrtare në Bruksel. More...

Nga lajmi sot Ne 10:58 07-04-2014
0 Komente

Thaçi: Statusi i vëzhguesit në NATO, thelbësor për integrimin (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Thaçi: Statusi i vëzhguesit në NATO, thelbësor për integrimin- Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përshëndetur vendimin e Asamblesë Parlamentare të NATO-s, e cila vendosi dje që Kosova të ketë More...

Nga lajmi sot Ne 11:41 05-04-2014
0 Komente

Mandati i ri i EULEX, ja pikat e marrëveshjes Kosovë-BE (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Mandati i ri i EULEX, ja pikat e marrëveshjes Kosovë-BE-  Është hartuar dokumenti për mandatin e EULEX-it, i cili do të dërgohet në parlament për t’u votuar. Mësohet se dokumenti i hartuar është More...

Nga lajmi sot Ne 11:44 04-04-2014
0 Komente

Jahjaga dhe Moore bisedojnë për themelimin e Tribunalit (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Jahjaga dhe Moore bisedojnë për themelimin e Tribunalit . Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Drejtorin e Departamentit të shtetit amerikan nga Zyra More...

Nga lajmi sot Ne 15:13 03-04-2014
0 Komente

Kosovë, miratohet ligji për zgjedhjet (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Kosovë, miratohet ligji për zgjedhjet - Me 64 pro dhe 18 abstenim Kuvendi i Kosovës ka miratuar projektligji për zgjedhjet e përgjithshme. Për këtë ligj u votua dy herë, pasi herën e parë nuk ishin të More...

Nga lajmi sot Ne 13:03 02-04-2014
0 Komente

Forca e Sigurisë së Kosovës (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrje të Forcës së Sigurisë së Kosovës ka proceduar për lexim të parë Projektligjin për Komisionerin e Kuvendit të Republikës së Kosovës në Forcën More...

All Rights Reserved