Postuar me: 12:16 14-06-2012

Korçë, kapet 20 kg drogë, dy në pranga

Shperndaje
Etiketat

Policia e Korçës ka arrestuar dy persona, të cilët akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike. Operacioni i koduar “Transportuesit”, përfundoi me arrestimin e 34-vjeçarit, Sotiraq Demirazi dhe 31-vjeçarit, Ilir Orgecka, të dy banues në qytetin e Korçës.

Sipas policisë këta dy shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, merreshin me shitjen e sasive të mëdha të drogës në qytetin juglindor.

Policia sekuestroi 20 kg e 290.4 gram lëndë narkotike të llojit marjuanë, 3 aparate celulari, 1 automjet tip Benz si dhe një automjet tip Audi A-6.

14.06.2012

 

Burimi: Gazeta Shekulli

Rreth Autorit

Komenti Juaj :

CAPTCHA *

All Rights Reserved 2016.