Postuar me: 9:28 01-04-2015

Kotoleta milaneze (Burimi: Living, www.living.al)

Kotoleta milaneze Përbërësit: 4 fileta mish vici me kockë 100 gramë miell 100 gramë galetë 2 kokrra vezë gjalpë (apo vaj ulliri) kripë Përgatitja: Rrahim filetat e viçit me rrahësin e mishit apo sipas dëshirës, i lëmë siç janë. Në një enë, rrahim vezët dhe shtojmë galetën duke i përzierë mirë derisa të formohet një masë homogjene. Kriposim filetat e vicit, i kalojmë në miell dhe më pas në vezën me galetë. Në një tigan, shkrijmë gjalpin ose vajin e ullirit dhe skuqim filetat nga të dyja anët derisa marrin ngjyrë të artë. 01.04.2015 Burimi: LivingKotoleta milaneze Përbërësit: 4 fileta mish vici me kockë 100 gramë miell 100 gramë galetë 2 kokrra vezë gjalpë (apo vaj ulliri) kripë Përgatitja: Rrahim filetat e viçit me rrahësin e mishit apo sipas dëshirës, i lëmë siç janë. Në një enë, rrahim vezët dhe shtojmë galetën duke i përzierë mirë derisa të formohet një masë homogjene. Kriposim filetat e vicit, i kalojmë në miell dhe më pas në vezën me galetë. Në një tigan, shkrijmë gjalpin ose vajin e ullirit dhe skuqim filetat nga të dyja anët derisa marrin ngjyrë të artë. 01.04.2015 Burimi: LivingKotoleta milaneze Përbërësit: 4 fileta mish vici me kockë 100 gramë miell 100 gramë galetë 2 kokrra vezë gjalpë (apo vaj ulliri) kripë Përgatitja: Rrahim filetat e viçit me rrahësin e mishit apo sipas dëshirës, i lëmë siç janë. Në një enë, rrahim vezët dhe shtojmë galetën duke i përzierë mirë derisa të formohet një masë homogjene. Kriposim filetat e vicit, i kalojmë në miell dhe më pas në vezën me galetë. Në një tigan, shkrijmë gjalpin ose vajin e ullirit dhe skuqim filetat nga të dyja anët derisa marrin ngjyrë të artë. 01.04.2015 Burimi: Living

Kotoleta milaneze

Kotoleta milaneze

Përbërësit:

 • 4 fileta mish vici me kockë
 • 100 gramë miell
 • 100 gramë galetë
 • 2 kokrra vezë
 • gjalpë (apo vaj ulliri)
 • kripë

Përgatitja:
Rrahim filetat e viçit me rrahësin e mishit apo sipas dëshirës, i lëmë siç janë. Në një enë, rrahim vezët dhe shtojmë galetën duke i përzierë mirë derisa të formohet një masë homogjene. Kriposim filetat e vicit, i kalojmë në miell dhe më pas në vezën me galetë. Në një tigan, shkrijmë gjalpin ose vajin e ullirit dhe skuqim filetat nga të dyja anët derisa marrin ngjyrë të artë.

01.04.2015

Burimi: Living

Rreth Autorit

Komenti Juaj :

CAPTCHA *

All Rights Reserved 2016.