Postuar me: 8:55 12-06-2012

Kriza, NYT: Italia mund të jetë viktima e radhës

Shperndaje
Etiketat

Italia mund të jetë viktima  e radhës e krizës ekonomike.

Kështu shkruan sot e përditshmja “New York Times”, e cila flet për sfida që mund të mos kapërcehen nga qeveria e kryeministrit Mario Monti.

Gazeta shkruan se qeveria do të përballet me rezistencën e ndryshimeve që karakterizojnë shoqërinë dhe politikën italiane.

“Ende nuk është e qartë nëse Monti do të arrijë të shmangë përfshirjen e Italisë në efektin domino”, shkruan “New York Times”. / G.N.

12.06.2012

 

Burimi: Gazeta Shekulli

Rreth Autorit

Komenti Juaj :

CAPTCHA *

All Rights Reserved 2016.