Postuar me: 11:45 10-03-2015

Pulë me makarona dhe mocarela (Burimi: Living, www.living.al)

Pulë me makaronaPulë me makarona dhe mocarela

Përbërsit:
3 thelpinj hudhër
100 gr domate të tharë në diell në vaj,
100 gr gjoks pule
1 filxhan çaj djathë mocarela, i copëtuar
250 gr makarona Penne
1 lugë gjelle borzilok të tharë ose të freskët sipas dwshirws
1/4 lugë çaji piper të kuq
1/2 filxhan çaj ujë i makaronave i gatuar (ose më shumë)
kripë, për shije
Përgatitja:
Në një tigan të madh, në nxehje, hidhni hudhrën dhe domatet në 2 lugë vaj për 1 minutë derisa hudhra është aromatizuar. Më pas shtoni gjoksin e pulës, duke e kripur dhe e mbuluar lehtë me piper të kuq (për ngjyrë) dhe kapërdini për 1 minutë në çdo anë. Hiqeni nga të nxehtit. Gatuani makarona sipas udhëzimeve të paketës. Në tigan shtoni pak nga pak djathin, derisa të shkrihet dhe masa të marr një formë salce. Nëse salcë është shumë e trashë – ju duhet të shtoni ujë të gatuar nga makaronat. Shto makaronat në tigan, dhe i trazoni për të kombinuar. Shtoni 1 lugë gjelle borzilok, dhe të paktën 1/4 lugë çaji piper të kuq.
Si përfundim është gati për t’u servirur.

10.03.2015

Burimi: Living

Rreth Autorit

Komenti Juaj :

CAPTCHA *

All Rights Reserved 2016.