Postuar me: 7:42 13-06-2012

Rama: Nishani kushtetues, por rrezikojmë BE-në

Shperndaje
Etiketat

TIRANE- “Presidenti i ri u zgjodh në rrugë kushtetuese, nuk ndodhi asnjë atentat ndaj Kushtetutës apo grusht shtetit. Por u godit egër hapi europian i Shqipërisë.”

Kështu u shreh kreu i partisë Socialiste, Edi Rama në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në News 24.

Lidhur me presidentin e zgjedhur, Bujar Nishani, kreu i PS-së, tha se s’ka asgjë personale me ministrin që u bë President, por ka një arsye të fortë parimore dhe politike për të këmbëngulur që Presidenti nuk mund të kthehej në ministër të qeverisë.

Kreu i socialistëve u shpreh se; “Nuk kemi asnjë lloj problemi tonin që të na e zgjidh Presidenti, problemi ynë është prapambetja, thellë e më thellë e vendit në rrugën e integrimit. Shqipëria rrezikon rëndë që ta humbasë statusin për të tretën herë, si asnjë vend tjetër.”

Sipas Ramës, konsensusi dhe jo emri ishte ajo që duhet të prodhonte politika shqiptare.

12.06.2012

 

Burimi: Gazeta Panorama

Rreth Autorit

Komenti Juaj :

CAPTCHA *

All Rights Reserved 2016.