Thursday , 28 May 2015
Lajmet e fundit
Home » GOSSIP

GOSSIP

Nadal në gjysmëfinalet e Roland Garros (Burimi: Top-Channel, www.top-channel.tv)

Nadal

Spanjolli Rafael Nadal është kualifikuar për në gjysmëfinalet e Roland Garros pasi mundi bashkëpatriotin e tij David Ferrer.  “Nuk isha në lartësinë e duhur. I kërkoj të falur atyre që kanë blerë biletën. U demoralizova dhe u dorëzova, gjë që nuk e kam zakon”, tha Ferrer pas ndeshjes. Rezultati i takimit që zgjati 2 orë e 34 minuta ishte 4-6, ... Read More »

Soçi, Kanadaja sukses në ski dhe hokej (Burimi: Top-Channel, www.top-channel.tv)

Soçi

Soçi, Kanadaja sukses në ski dhe hokej Kanadezi Aleks Bilodo ka dhënë maksimumin në garën e tij të stilit të lirë, duke marrë medaljen e artë në Lojrat Dimërore të Soçit, duke u shpallur në të njëjtën kohë edhe skiatori i parë i kësaj disipline që fiton dy medalje të arta. 26-vjeçari, i cili ka deklaruar më parë se ky ... Read More »

Merkel e ka parë Schweinsteiger nudo (Burimi: Albeu, www.albeu.com)

merkel-bastian

E çuditshme, ama e vërtetë. Sidomos kur konfirmimi vjen nga numri një i Federatës Gjermane të Futbollit, Wolfgang Nirsbah. Ky i fundit ka zbuluar se kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka parë Bastian Schweinsteiger totalisht nudo. Si ndodhi kjo? Jua rrëfen Presidenti i DFB-së. “Kur Kancelarja kishte për të vizituar djemtë tanë pas ndeshjes me Greqinë (gjermanët fituan 4-2), unë isha ... Read More »

Lorik Cana bën për vete Belen Rodrigez? (Burimi: Sport Ekspres, www.sportekspres.com )

download

Sipas mediave italiane, kapiteni i Kombëtares, duket se ka shoqëri me “shoëgirl”-in dhe ish-të fejuarën e Borrielos dhe Koronës Është konsideruar si një nga futbollistët shqiptarë më të bukur dhe “seks simbol”, por ka disa muaj që ka një lidhje me një arkitekte italiane dhe që jeton në Romë bashkë me të. Megjithatë, për Lorik Canën, “joshjet” nga femrat e ... Read More »

Baloteli zihet me policin, në pritje të së dashurës Neguesha (Burimi: Panorama Sport, www.panorama-sport.com)

Baloteli lajm-shqip

Siç pritej ndodh “budallallëku” i parë i sulmuesit të Milanit, Mario Baloteli. “Super-Mario” fillimisht e kishte parkuar makinën e tij gabim pranë aeroportit dhe, pasi polici i trafikut i kërkoi që ta spostonte atë, lojtari e zhvendosi, por duke e parkuar sërish makinën në një vend të ndaluar. Menjëherë pas kësaj milanezi ka debatuar ashpër me forcat e rendit, të ... Read More »

Melisa dhe Boateng festojnë ditëlindjen të maskuar (Burimi: Panorama Sport, www.panorama-sport.com)

Melisa lajm-shqip

Melisa Sata e ka festuar ditëlindjen në stil “karnavalesk” së bashku me të dashurin e saj, Kevin Prince Boateng. Bukuroshja italiane ka postuar një foto në profil e saj “Twitter”, ku shfaqej e maskuar dhe në shoqërinë e mesfushorit të Milanit. Çifti së fundi ka bërë me dije se po programojnë martesën e tyre. 09.02.2013 Burimi: Panorama Sport Read More »

Leo Mesi, një vizitë në “Dolce & Gabanna” në Milano (Burimi: Panorama Sport, www.panorama-sport.com)

Mesi-ne-Milano lajm-shqip

Ylli argjentinas udhëtoi për në Milano për të vizituar dyqanin dhe darkuar me Domenico Dolce dhe Stefano Gabbana. Në ceremoninë e fitimit të “Topit të Artë” për herë të katërt radhazi, Lionel Mesi është shfaqur me një kostum të vecantë, që ngjasonte dukshëm me një të tillë të Maradonës, i sfiluar nga askush tjetër përveç Domenico Dolce dhe Steffano Gabbana, ... Read More »

Lionel Messi vishet nga një shqiptar (Burimi: Alb-Observer, www.alb-observer.com)

mesi lajm-shqip

Ylli argjentinas I Barcelonës, Lionel Messi, vishet nga një shqiptar. Kështu, mediat kosovare bëjnë me dije se shqiptari I Kosovës Muhamet Hasani ose Muki, siç njihet ndryshe, punon në firmën itaiane ‘Ermenegild Zehna’ dhe merret personalisht me veshjet e Messit. “Para se të shkonte në Zyrih për të marrë Topin e Artë për vitin 2010, ai ishte në firmën tonë, ... Read More »

Maradona futbollisti i shekullit,Mourinho trajneri i vitit (Burimi: Alb-Observer, www.alb-observer.com)

maradona mourinho lajm-shqip

“Globe Soccer Award, Pibe de Oro” në Dubai, në edicionin e tij të tretë shpalli legjendën  e gjallë e futbollit argjentinas, Diego Armando Maradona si futbollistin më të mirë të shekullit 20-të. Gjithashtu  “Globe Soccer Award, Pibe de Oro”  shpalli sulmuesi kolumbian Radamel Falcao si futbollistin më të mirë të vitit. Jose Mourinho  u shpall trajneri i vitit ndërsa Atletico ... Read More »

Usain Bolt-it i thyhet zemra, i ikën e dashura (Burimi: Alb-Observer, www.alb-observer.com)

bolt lajm-shqip

Edhe pse është njëriu më I shpejtë në botë, Usain Bolt-it I ka ikur e dashura. Kështu mediat britanike bëjnë me dije se Megan Edëards, e cila pushtoi zemrën Bolt gjatë Lojërave Olimpike në Londër, ka vendosur të ndërpresë lidhjen pas kthimit nga Xhamajka, ku ishte për të vizituar familjen e tij. Bukuroshja 22-vjeçare është shprehur për mediat e interesuara ... Read More »

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes