Postuar me: 8:10 28-05-2012

Sulme të telekomanduara në Pakistan

Shperndaje
Etiketat

Zyrtarët pakistanezë të zbulimit thonë se nga një sulm me avionë të telekomanduar në Vaziristan të Pakistanit, janë vrarë shtatë militantë të dyshuar.

Zyrtarët thanë se pesë predha kanë goditur një automjet pranë një shtëpie në Vaziristanin verior.

Veriu i Vaziristanit është strehë e njohur për militantët talebanë dhe ata të Al Kaidës. Ky rajon është i njohur si pjesë e rrjetit “Hakani”, një grup kryengritës që fajësohet për një numër sulmesh në Afganistan.

Raportohet se ky është sulmi i katërt brenda një jave në ketë rajon. / REL

Burimi:Shekulli

Rreth Autorit

Komenti Juaj :

CAPTCHA *

All Rights Reserved 2016.