Etiketa nga Arkiva ‘adoleshentet’
Nga lajmi me i fundit Ne 12:45 26-12-2013
0 Komente

Çamçakëzi është shkaktar i dhimbjes së kokës tek adoleshentët (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Çamçakëzi është shkaktar i dhimbjes së kokës tek adoleshentët IZRAEL – Sipas një studimi të Universitetit të Tel Aviv  në Izrael, rreth 87% e adoleshentëve që vuajnë rregullisht nga dhimbja More...

Nga lajmi sot Ne 9:49 22-05-2013
0 Komente

Zakonet moderne të adoleshentëve dhe pranimi i tyre prej prindërve (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Prindërit e sotëm janë adoleshentët e dikurshëm, por qasjet e tyre ndaj jetës së sotme të ashtuquajtur shpeshherë moderne nuk janë të njëjta. Edhe pse jetojnë së bashku në të njëjtën familje, nën More...

Nga lajme nga bota Ne 9:58 18-03-2013
0 Komente

Gjërat me të cilat prindërit “i çmendin” adoleshentët (Burimi: Ikub, www.ikub.al)

Thellë në vete dëshirojnë me ta të pajtohen dhe të kenë një marrëdhënie në të cilën mund të mbështeten. Megjithatë, disa gjëra që prindërit bëjnë, dinë t’i “çmendin” fëmijët, madje More...

Nga gazeta e pavarur Ne 16:52 13-03-2013
0 Komente

Shpiket nje program qe eleminon Justin Bieber nga interneti (Burimi: InfoAlbania, www.infoalbania.org)

Shumica e zemrave te adoleshenteve jane mberthyer nga idhulli Justin Bieber, qe vetem ne Twitter ka me shume se 35 milion ndjekesa. Nese nga njera ane ka Beliebers, sic i quan ai, ka shume te tjere qe e kane jashte More...

Nga gazeta e pavarur Ne 22:34 11-02-2013
0 Komente

Korçë, adoleshentet kërkojnë tatuazhe, mjeshtri i përdhunon (Burimi: AlbNews, www.albnews.al)

Përdhunonte femrat të cilët shkonin tek “studioja” e tij për të bërë një tatuazh, arrestohet 41-vjeçari. Andon Sallo, banues në Petrushe të Pogradecit është ndaluar ditën e djeshme nga policia More...

Nga gazeta e pavarur Ne 9:05 06-02-2013
0 Komente

Fëmijët, kujdes nga përdorimi i internetit (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANË-Interneti dhe rreziku që sjell mos kontrollimi i tij tek fëmijët, është vetëm një klikim larg tyre. Tashmë është e njohur se krahas botës informuese dhe argëtuese që mbart, interneti mund të More...

Nga gazeta e pavarur Ne 18:19 18-01-2013
0 Komente

Çmenduria, 4500 euro bileta për të ndjekur One Direction (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Ata janë një ndër grupet me të famshme për momentin për adoleshentet. Dhe, ngado që shkojnë kanë një audiencë të jashtëzakonshme të rinjsh, gjë që bën që të jetë e vështirë të gjesh një biletë More...

Nga gazeta e pavarur Ne 13:22 26-12-2012
0 Komente

Adoleshenca dhe e “keqja” e të pyeturit (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Në adoleshencë mund të jetë e vështirë që të marrësh iniciativën për të bërë pyetje. “Nuk ka asnjë gjë të keqe nëse pyesni”, shprehet një prind, duke u përpjekur të nxitë adoleshentët More...

Nga gazeta e pavarur Ne 19:30 19-12-2012
0 Komente

Kacafytje për të mbrojtur “nderin” e gocave të shkollës (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Vitet e gjimnazit për shumë nga ata që i kanë mbaruar tanimë kujtohen si më të bukurat, ndaj dhe kur i pyet tani të tregojnë plot kënaqësi rrengjet që u bënin mësuesve apo njëri-tjetrit, kopjet në More...

Nga lajme nga bota Ne 18:06 15-12-2012
0 Komente

Seksi dhe adoleshentët (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Gjithçka që prindërit nuk u thonë Duke mos folur me fëmijët për seksin do të thotë jo vetëm të ekspozohen ndaj rreziqeve të mëdha, por edhe të humbasin rastet e duhura. Udhëzimet që duhet të ndiqni More...

All Rights Reserved 2016.