Etiketa nga Arkiva ‘grate e dhunuara’
Nga lajmi sot Ne 10:17 14-12-2013
0 Komente

Vlorë, 34-vjeçarja denoncon familjen e bashkëshortit: Më dhunojnë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

VLORE – Një 34-vjeçare nga Vlora denoncon dhunën që familja e bashkëshortit ushtron ndaj saj. Velide Hamzarai rrëfen për “Neës24” se prej muajsh është nxjerrë nga shtëpia, ku jetonte me prindërit More...

Nga gazeta e pavarur Ne 19:35 15-03-2013
0 Komente

Nuk pranon të bëj seks, 24 vjecarja gjysmëlakuriq dhunon të dashurin në supermarket. (Burimi: Alb-Observer, www.alb-observer)

Një vajzë amerikane ka dhunuar të dashurin e saj pasi ai preferonte të luante me video-lojëra në vend që të bënte seks me të. Kështu mësohet se 24-vjeçarja Heather Hayes pasi e ka goditur Eric Zuberin More...

Nga gazeta e pavarur Ne 13:48 15-01-2013
0 Komente

AK proteston para zyrës së Topallit: Kemi gra të lustruara dhe gra të dhunuara (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Forumi i Gruas Kuq e Zi zhvilloi ditën e martë një protestë përpara zyrës së kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli, në mbrojtje dhe ndërgjegjësim të nivelit të lartë të dhunës mbi gruan shqiptarë. Përfaqësueset More...

Nga gazeta e pavarur Ne 8:40 20-10-2012
0 Komente

Durrës, një tjetër grua vdes nga dhuna e partnerit (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

DURRËS – Tjetër viktimë e dhunës prej pabarazisë gjinore në Shqipëri. Një tjetër grua e masakruar po në Durrës pak ditë pas vrasjes makabre të Aishe Vatës. Një burrë ka vrarë për vdekje bashkëshorten More...

All Rights Reserved 2016.