Etiketa nga Arkiva ‘kuriozitete nga bota’
Nga lajmi sot Ne 15:05 07-05-2014
0 Komente

A e dini se… (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

A e dini se… Çdo dhjete vjet skeleti i njeriut ndryshon rrënjësisht si pasoje e proceseve te vazhdueshme te rinovimit te qelizave kockore. Mesatarisht, çdo njeri, ndërsa është ne gjumë, gëlltit More...

Nga lajmi sot Ne 11:52 15-04-2014
0 Komente

Bebja që bëhet zonjushë brenda 4 minutave (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Videoja e mëposhtme tregon një bebe që shndërrohet në zonjushë 14-vjeçare brenda 4 minutave.  Klipi është realizuar nga një prind i përkushtuar hollandez me emrin Frans Hofmeester, i cili ka regjistruar More...

Nga lajmi sot Ne 18:27 25-10-2013
0 Komente

Një dritare inteligjente që rregullon nxehtësinë diellore (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

PARIS– Një dritare ”inteligjente” që rregullon nxehtësinë diellore mund të prodhojë më shumë energji duke qenë sa më transparente, koncept inovativ i prezantuar sot në revistën ”Nature More...

Nga lajmi sot Ne 9:36 13-10-2013
0 Komente

JETA NE TOKE MERR FUND NE 16 MARS, 2880? (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

JETA NE TOKE MERR FUND NE 16 MARS, 2880? Dita e gjykimit po vjen, do të jetë e tmerrshme sipas shkëncëtarëve. Duket se frika për fundin e botës nuk ka marrë fund. Shkencëtarët e NASA kanë zbuluar një More...

Nga lajmi sot Ne 15:41 09-10-2013
0 Komente

LG fillon prodhimin në masë të ekraneve elastike OLED (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

LG ka konfirmuar se ka hyrë në fazën e prodhimit në masë të ekraneve elastike OLED për telefonat inteligjentë. Madhësia e ekraneve elastike do të shkojë deri në 6-inç dhe mund të përdoret në telefona More...

Nga lajmi sot Ne 17:59 08-10-2013
0 Komente

Harrojeni iPhone 5S, mendoni për iPhone 6 (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com)

Shitja e iPhone 5S ka qenë marramendëse, më tepër seç pritej, por mendohet që dalja e iPhone 6, vitin që vjen, do t’ia dyfishojë fitimet kopanisë “Apple”. “iPhone 6 do të jetë më i madh sesa More...

Nga lajmi sot Ne 13:55 03-10-2013
0 Komente

LG ka filluar prodhimin e telefonit me ekran të lakueshëm (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Sipas një portal korean thuhet se LG tashmë ka filluar prodhimin masiv të modelit të saj të ri të telefonit Android i cili do të dallohet për ekranin e saj të lakueshëm OLED. LG Z do të jetë një model More...

Nga lajmi sot Ne 19:55 26-09-2013
0 Komente

Shumë shpejt do t’i themi lamtumirë “Çizmes Italiane” (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Shumë shpejt do t’i themi lamtumirë “Çizmes Italiane”: Profili gjeografik tepër karakteristik i Italisë, ai që kemi fiksuar lehtësisht kur kemi parë hartën e botës për herë të parë, i ka vitet More...

Nga lajmi sot Ne 18:49 25-09-2013
0 Komente

Makina inteligjente, ul shpejtësinë kur shoferi është i hutuar (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

SIDNEJ, Makina inteligjente, ul shpejtësinë kur shoferi është i hutuar – Hulumtuesit australianë kanë shpikur një makinë të programuar, që ngadalëson shpejtësinë pasi sensorët e vendosur në More...

Nga lajmi sot Ne 19:47 24-09-2013
0 Komente

Del në shitje iPhone 5S prej ari (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Gold Genie, një kompani e njohur për larjen në ar të pajisjeve elektronike dhe telefonave inteligjentë, kohët e fundit zbuloi versionin e HTC One të larë në ar. Tani, firma ka ndërtuar një iPhone 5S 24-karatë, More...

All Rights Reserved 2016.