Etiketa nga Arkiva ‘lajme sociale’
Me shume rreth femrave ne nje site              Me shume rreth sportit ne nje site Njoftime Pune
Nga lajmi sot Ne 20:45 05-12-2013
0 Komente

Tirana ndez dritat festive (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Tirana ndez dritat festive: Kreu i Bashkisë Tiranë, Lulzim Basha së bashku me bashkëshorten Aurela, dy vajzat e tij Dafinën dhe Viktorian si dhe fëmijët e shkollës “Zyber Hallulli”, kanë ndezur dritat More...

Nga lajmi sot Ne 11:53 05-12-2013
0 Komente

Banorët bllokojnë rrugën Fier-Berat (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Të shqetësuar për situatën e vështirë, në të cilën ndodhen banorët e komunës së Zharrësit, në Fier janë ngritur në protestë dhe kanë bllokuar aksin rrugor Fier-Berat. Protesta ka filluar mbrëmjen More...

Nga lajmi sot Ne 9:42 04-12-2013
0 Komente

Prishja e ndërtimeve pa leje në bregdet, pronarët në protestë: Nuk na kanë njoftuar (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Prishja e ndërtimeve pa leje në bregdet- Pronarët e ndërtimeve pa leje që po prishen në zonën e bregdetit dhe në Orikum kanë dalë mëngjesin e sotëm në protestë. Pronarët e objekteve pa leje në Radhimë-Orikum-Llogara More...

Nga lajmi sot Ne 10:36 27-11-2013
0 Komente

Rama në “Facebook”: Më 29 nëntor rikthehet Nata e Bardhë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Rikthehet “Nata e Bardhë” më 29 nëntor. Kryeministri Edi Rama, përmes rrjetit social “Facebook” bën të ditur se “më 29 nëntor qyteti Tiranës i ndez të gjitha dritat dhe hap dyert More...

Nga lajmi sot Ne 18:39 24-11-2013
0 Komente

Arratisja e 7 të dënuarve jehonë në mediat ndërkombëtare (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Arratisja e 7 të dënuarve jehonë në mediat ndërkombëtare - “Shqipëria gjuan të burgosurit e rrëzikshëm të arratisur”, shkruan sot rrjeti britanik “BBC”, por nuk është e vetmja media More...

Nga lajmi sot Ne 9:38 20-11-2013
0 Komente

Abuzimi, 100 të burgosurit e Bënçës pinë ujë të ndotur, dyshohet ujë lumi (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Abuzimi, 100 të burgosurit e Bënçës pinë ujë të ndotur, dyshohet ujë lumi - Drejtoria e Ujësjellësit Tepelenë, që prej afro një muaji ka ndërprerë furnizimin me ujë të pijshëm për burgun e Bënçës. More...

Nga lajmi me i fundit Ne 9:41 19-11-2013
0 Komente

Me cilën femër martohen meshkujt? (Burimi: Shekulli.com, www.shekulli.com.al)

Me cilën femër martohen meshkujt? Një e treta e meshkujve vendosin të martohen me vajza, të cilat kanë cilësi si femra, por që nuk i dashurojnë marrëzisht. Ky përfundim ka dalë, duke u bazuar në një More...

Nga lajmi me i fundit Ne 9:54 06-11-2013
0 Komente

Emigrantët e kthyer, mbi 4 mijë kërkojnë punë (Burimi: Gazeta-Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Emigrantët e kthyer, mbi 4 mijë kërkojnë punë Nga viti 2010 e deri në gjysmën e parë të 2013-s kanë kërkuar punë rreth 4 mijë emigrantë të kthyer në vend. Ndërkohë që kanë nisur punë rreth 200 More...

Nga lajme nga bota Ne 14:50 09-11-2012
0 Komente

Universitetet, ja fituesit perfundimtarë te formularit A3 (Burimi: Ikub, www.ikub.al)

Pas plotësimit të formularit A3 për 7 mijë kuota vakante, vetëm 5500 të rinj kanë aplikuar për këto të drejta studimi U shpallën më në fund studentët fitues të raundit të dytë të pranimeve në More...

Nga lajme nga bota Ne 9:23 07-11-2012
0 Komente

Konventa për dhunën, kush rreh gratë do t’i paguajë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE - Dhunuesit duhet të dëmshpërblejnë viktimat e tyre në vlerë monetare. Konventa Kundër Dhunës, e cila kaloi ditën e djeshme në Komisionin e Çështjeve Sociale, parashikon që përveç procesit More...

All Rights Reserved