Etiketa nga Arkiva ‘lajme sociale’
Me shume rreth femrave ne nje site              Me shume rreth sportit ne nje site Njoftime Pune
Nga lajmi sot Ne 10:11 16-12-2013
0 Komente

Arrestohen 2 motra minorene, akuzohen për dhjetëra vjedhje (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Dy minorene janë arrestuar nga policia, pasi akuzohen për disa vjedhje në kryeqytet dhe në qytete të tjera. Mësohet se dy motrat minorene me inicialet R.S 13 vjeç dhe E.S 11 vjeç janë arrestuar në flagrancë More...

Nga lajmi sot Ne 11:17 12-12-2013
0 Komente

Australia kundër martesave të së njëjtës gjini (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Gjykata e Lartë në kryeqytetin e Canberra-s të Australisë, ka vendosur të shfuqizojë ligjin për martesat e të njëjtës gjini. Sipas burimeve zyrtare, janë anuluar 27 martesat e të njëjtës gjini, të More...

Nga lajmi sot Ne 10:33 10-12-2013
1 Koment

Refuzohet varrimi i 2 vëllezërit të vrarë, familjarët: Të ribëhet ekspertiza mjeko-ligjore (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

DEVOLL-Familjarët e dy vëllezërve të vrarë gjatë një shkëmbimi zjarri me policinë greke në kufi ndaj refuzojnë varrimin e tyre. Familjarët kërkojnë të ribëhet në Shqipëri një ekspertizë mjeko-ligjore. “Duam More...

Nga lajmi sot Ne 20:45 09-12-2013
0 Komente

Temperaturat do të bien (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Në prag te festave te fundvitit, temperaturat ne te gjithe vendit kane pesuar nje ulje te ndjeshme. Sherbimi Meteorologjik Ushtarak, parashikon se i ftohti do te ndihet me shume, diten e merkure dhe te enjte ku More...

Nga lajmi sot Ne 19:34 07-12-2013
0 Komente

Dhuna fillon që në fëmijëri (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Dhuna fillon që në fëmijëri : Të paktën 3 % e fëmijëve të dhunuar e që qëndrojnë pranë ‘Strehëzës së Tiranës’, rezulton të jenë abuzuar seksualisht. Por numri i femijeve te ngacmuar More...

Nga lajmi sot Ne 20:45 05-12-2013
0 Komente

Tirana ndez dritat festive (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Tirana ndez dritat festive: Kreu i Bashkisë Tiranë, Lulzim Basha së bashku me bashkëshorten Aurela, dy vajzat e tij Dafinën dhe Viktorian si dhe fëmijët e shkollës “Zyber Hallulli”, kanë ndezur dritat More...

Nga lajmi sot Ne 11:53 05-12-2013
0 Komente

Banorët bllokojnë rrugën Fier-Berat (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Të shqetësuar për situatën e vështirë, në të cilën ndodhen banorët e komunës së Zharrësit, në Fier janë ngritur në protestë dhe kanë bllokuar aksin rrugor Fier-Berat. Protesta ka filluar mbrëmjen More...

Nga lajmi sot Ne 9:42 04-12-2013
0 Komente

Prishja e ndërtimeve pa leje në bregdet, pronarët në protestë: Nuk na kanë njoftuar (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Prishja e ndërtimeve pa leje në bregdet- Pronarët e ndërtimeve pa leje që po prishen në zonën e bregdetit dhe në Orikum kanë dalë mëngjesin e sotëm në protestë. Pronarët e objekteve pa leje në Radhimë-Orikum-Llogara More...

Nga lajmi sot Ne 10:36 27-11-2013
0 Komente

Rama në “Facebook”: Më 29 nëntor rikthehet Nata e Bardhë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Rikthehet “Nata e Bardhë” më 29 nëntor. Kryeministri Edi Rama, përmes rrjetit social “Facebook” bën të ditur se “më 29 nëntor qyteti Tiranës i ndez të gjitha dritat dhe hap dyert More...

Nga lajmi sot Ne 18:39 24-11-2013
0 Komente

Arratisja e 7 të dënuarve jehonë në mediat ndërkombëtare (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Arratisja e 7 të dënuarve jehonë në mediat ndërkombëtare - “Shqipëria gjuan të burgosurit e rrëzikshëm të arratisur”, shkruan sot rrjeti britanik “BBC”, por nuk është e vetmja media More...

All Rights Reserved