Etiketa nga Arkiva ‘ngjarjet e fundit ne siri’
Nga lajmi me i fundit Ne 12:56 23-08-2013
0 Komente

OKB: Pretendimet për agjent kimik po marrin përshkallëzim serioz në Siri (Burimi: Gazeta-Shqip, www.gazeta-shqip.com)

OKB: Pretendimet për agjent kimik po marrin përshkallëzim serioz në Siri Këshilli i Sigurimit kërkon transparencë Zëvendëssekretari i Përgjithshëm, Jan Eliasson, i bëri këto komente pas mbledhjes urgjente More...

Nga lajme nga bota Ne 10:23 09-10-2012
0 Komente

Romney: Obama dështon në zgjidhjen e çështjes siriane (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

LEKSINGTON – Kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë, Mitt Romney akuzoi sot presidentin aktual, Barack Obama se kishte dështuar në zgjidhjen e konfliktit në Siri. “Presidenti ka dështuar More...

Nga gazeta e pavarur Ne 14:16 05-10-2012
0 Komente

Turqia në gatishmëri, edhe një provokim nis luftën me Sirinë (Burimi: Gazeta Panorama, www.panorama.com.al)

Parlamenti turk autorizoi aksione ushtarake përtej kufirit me Sirinë. Dje, ushtria turke sulmoi mbi dhjetë herë territorin sirian. Parashikimet për një mot të keq në Karolinën e Veriut të enjten kanë More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:18 08-08-2012
0 Komente

Berisha: “Shqipëria, ekipe mjeksore në kampet e refugjatëve në Siri” (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al )

Shqipëria do të dërgojë ekipe mjekësore në ndihmë të qytetarëve sirianë të strehuar në kampet e refugjatëve. TIRANË – Kryeministri Berisha i kërkoi sot, ministrisë së Shëndetësisë të angazhohet More...

Nga lajme nga bota Ne 16:48 06-08-2012
0 Komente

Siri, dezerton kryeministri, strehohet në Jordani (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com )

Kryeministri sirian Riad Hixhabi ka dezertuar dhe është strehuar në Jordani. I emëruar vetëm dy muaj më parë ai shihej si një ndër besnikët më të flaktë të Assad, por sipas tij ai ka qenë i detyruar More...

All Rights Reserved 2016.