Etiketa nga Arkiva ‘pucrrat’
Nga gazeta e pavarur Ne 12:47 18-11-2012
0 Komente

11 këshilla për puçrat në fytyrë (Burimi: Arena Shqip, www.arenashqip.com)

Gjate adoleshences fluksi i hormoneve arrin deri ne superprodhim dhe ne rastet me te shpeshta mosbalancimi i tyre eshte njeri nga shkaqet. Zonat yndyrore akumulohen ne folikul (shtrati i qimes). Yndyra krijon nje More...

Nga gazeta e pavarur Ne 14:15 08-11-2012
0 Komente

Maskë e thjeshtë për një lëkure me yndyrë dhe të mbushur me akne (Burimi: Sekrete Bukurie, www.sekretebukurie.com)

Kjo recetë është huazuar nga Paula Begoun, “The Beauty Bible”. Sipas Begoun qumështi i magnezias është i pasur me mangezium të pastër, ashtu siç është argjila nga toka, por ka efekte shumë të mira More...

Nga gazeta e pavarur Ne 16:38 24-10-2012
0 Komente

Aknet, vazhdojne te jene ende nje shqetesim per ju….? (Burimi: InfoAlbania.org, infoalbania.org)

Nuk je me ne periudhen e adoleshences, por pucrrat te torturojne akoma? Ndoshta nuk e di, por ato mund te jene sinjali i ndonje gjendjeje jo te mire te organizmit tend. Aknet: nje shqetesim qe prek me shume se More...

Nga gazeta e pavarur Ne 18:37 23-10-2012
0 Komente

Si të heqim puçërrat? Ja disa mënyra të thjeshta natyrale (Burimi: Sekrete Bukurie, www.sekretebukurie.com)

Mos u dëshperoni nësë puçërra të mëdha ju shfaqen në fytyrë. Ne do t’ju këshillojmë disa mënyra të thjeshta, se si të heqni ose t’i pakësoni ato. Puçërrat dalin si rezultat i kequshqyerjes, More...

All Rights Reserved 2016.