Etiketa nga Arkiva ‘reforma ne arsim’
Nga lajmi me i fundit Ne 11:02 01-10-2014
0 Komente

Universitetet e mbyllura, shumë degë nuk njihen (Burimi: Top-Channel, www.top-channel.tv)

Universitetet e mbyllura, shumë degë nuk njihen Janë qindra studentë, të cilët kanë ndjekur institucione të palicencuara, kreditet e të cilave sot nuk njihen nga Ministria e Arsimit. Sipas udhëzimeve të More...

Nga lajmi sot Ne 11:56 07-07-2014
0 Komente

Reforma e arsimit të lartë, Rama: 70-vjeçarët më të kthjellët se studentët (Burimi: Shekulli.com, www.shekulli.com.al)

Reforma e arsimit të lartë, Rama: 70-vjeçarët më të kthjellët se studentët  Është prezantuar konferenca për shpalljen e draftit përfundimtar të reformës në arsimin e lartë dhe kërkimin shkencor, More...

Nga lajmi sot Ne 11:32 08-05-2014
0 Komente

Reforma në arsim, ligji i ri: Mesatare 7 për pranimin në universitet (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Reforma në arsim, ligji i ri: Mesatare 7 për pranimin në universitet – Reforma në arsimin e lartë do të garantojë kredi me interes zero për studentët. Ndërsa mesatarja e pranimit në universitet More...

Nga gazeta e pavarur Ne 14:45 08-11-2012
0 Komente

Rama: Pika kyce e PS, reformat ne arsim dhe edukim (Burimi: InfoAlbania.org, infoalbania.org)

TIRANE – Partia Socialiste ka zhvilluar sot aktivitetin “Rilindje per Studentet” ku Kryetari i Partise Socialiste, Edi Rama u beri apel te rinjve te ftuar ne panel se jane ata me voten e tyre qe mund te More...

Nga gazeta e pavarur Ne 19:25 17-10-2012
0 Komente

Francë, Hollande planifikon të ndalojë detyrat e shtëpisë për fëmijët (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Fëmijët në Francë aktualisht marrin vetëm katër ditë në javë mësim dhe kanë dy orë pushim çdo ditë për drekën dhe pushimin e gjatë. Por presidenti i Francës, Francois Hollande ka lëshuar një More...

All Rights Reserved 2016.