Etiketa nga Arkiva ‘shkupi’
Nga lajmi sot Ne 9:49 11-07-2014
0 Komente

Shkupi, notë proteste Tiranës dhe Prishtinës: Po ndërhyni në punët e brendshme (Burimi: Gazeta-Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Shkupi, notë proteste Tiranës dhe Prishtinës: Po ndërhyni në punët e brendshme Për herë të parë pas nisjes së protestave në Maqedoni, ka reaguar Ministria e Jashtme e këtij vendi. Ajo u ka dorëzuar More...

Nga lajmi sot Ne 9:22 10-07-2014
0 Komente

Tensionet në Shkup, Gruevski i përgjigjet Ramës:’Ohri’ s’u shkel (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Partia VMRO-DPMNE e kryeministrit Nikola Gruevski ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të kryeministrit shqiptar Edi Rama për zhvillimet e fundit në Maqedoni. Me anë të një deklarate për mediat VMRO-DPMNE More...

Nga gazeta e pavarur Ne 15:56 08-04-2013
0 Komente

Shkupi zgjohet me përmendore të reja maqedonase (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Mëngjesin e sotëm janë parë përmendore të reja në qendër të Shkupit. Sipas agjencisë INA përmendoret janë vendosur gjatë natës, sapo është mësuar se komuna tashmë ka kaluar në duart e opozitës More...

Nga lajme nga bota Ne 11:13 28-01-2013
0 Komente

Shkup, Analisti Mersuti: Ivanov luan dobët rolin e tij, duhet të zgjidhë krizën politike (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

SHKUP-Presidenti duhet të ulë në tryeze pozitën dhe opozitën për të zgjidhur nyjen politike që ka mbërthyer vendin duke i vënë ballë për ballë palët. Kështu ka deklaruar për News24 analisti dhe More...

Nga lajme nga bota Ne 15:36 12-01-2013
0 Komente

Opozita nis marshin kundër territ informativ në Maqedoni (Burimi: BalkanWeb, www.balkanweb.com)

SHKUP- Opozita e bashkuar maqedonase sot në mesditë do të nis marshin gjithëpopullor “Rezistencë kundër gënjeshtrave të regjimit”. Marshi protestues do të nis para televizionit proqeveritar TV Sitel, More...

All Rights Reserved 2016.