Etiketa nga Arkiva ‘shqip’
Nga lajmi me i fundit Ne 14:57 16-07-2013
0 Komente

Reagon PS, Tahiri: Qytetarët në mëshirë të krimit (Burimi: Panorama.com, www.panorama.com.al)

Reagon PS, Tahiri: Qytetarët në mëshirë të krimit Deputeti i Partisë Socialiste, Sajmir Tahiri, në një konferencë për shtyp nga ambientet e selisë rozë, tha se Shqipëria është nën thundrën e kriminalitetit. “Vendi More...

Nga lajmi me i fundit Ne 14:39 16-07-2013
0 Komente

Meksikë, arrestohet lideri i “Zetas” (Burimi: Top-Channel, www.top-channel.tv)

Meksikë, arrestohet lideri i “Zetas” Autoritetet meksikane kanë arrestuar liderin e kartelit të pamëshirshëm Zetas, raportoi media shtetërore gjatë së hënës. Miguel Angel Trevino Morales, i njohur More...

Nga lajmi me i fundit Ne 14:21 16-07-2013
0 Komente

319 mln € në mesfushë, Pep probleme me luksin (Burimi: Panorama.com, www.panorama-sport.com)

319 mln € në mesfushë, Pep probleme me luksin Bajerni i Mynihut i ka dhuruar trajnerit të ri Pep Guardiola mesfushën më cilësorë në gjithë historinë e klubit. Trajneri spanjoll do të ketë probleme More...

Nga lajmi me i fundit Ne 13:56 16-07-2013
0 Komente

Biznesi braktis bankat për kreditë (Burimi: Panorama.com, www.panorama.com.al)

Biznesi braktis bankat për kreditë Bankat kanë vijuar sjelljen e tyre konservatore edhe gjatë tremujorit të parë të këtij viti, duke e reflektuar këtë në një kreditim të ulët të biznesit. Vrojtimi More...

Nga lajmi me i fundit Ne 13:38 16-07-2013
0 Komente

Bulqizë, automjeti plagos fëmijën (Burimi: Top-Channel, www.top-channel.tv)

Bulqizë, automjeti plagos fëmijën Një fëmijë vetëm 10 vjeç është plagosur rëndë në kokë në një aksident që ndodhi pasditen e së hënës në aksin rrugor Bulqizë-Peshkopi. Një mjet me targa “AA More...

Nga lajmi sot Ne 12:27 16-07-2013
0 Komente

Kurbin, vret gruan me shkop: Më ktheu dorë kur e rraha për xhelozi (Burimi: Gazeta Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Kurbin, vret gruan me shkop: Më ktheu dorë kur e rraha për xhelozi. Policia gjen dy fëmijët e çiftit, duke kërkuar ndihmë te fqinjët “44-vjeçari Marjan Lleshi nga fshati Fushë-Mamurras ka vrarë me More...

Nga lajmi sot Ne 12:11 16-07-2013
0 Komente

Ngrënia e frutave dhe perimeve ju shton tre vjet jetë (Burimi: Gazeta Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Ngrënia e frutave dhe perimeve ju shton tre vjet jetë. Bëhuni vegjetarian nëse dëshironi të jetoni më gjatë! Sigurisht ju e dinit që frutat dhe perimet janë më të mira për organizmin, por një studim More...

Nga lajmi sot Ne 12:03 16-07-2013
0 Komente

Turi i Francës, Kristofer From nuk duron më: Armstrong mashtroi, unë jo! (Burimi: Gazeta Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Turi i Francës, Kristofer From nuk duron më: Armstrong mashtroi, unë jo! Britaniku u kundërpërgjigjet akuzave për doping pas ngjitjes historike në Mont Vento Fitorja historike e Kristofer From në Mont Vento, More...

Nga lajmi sot Ne 10:26 16-07-2013
0 Komente

Kacin: Rama të punojë me opozitën, të mos përsëriten gabimet e së shkuarës (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Kacin: Rama të punojë me opozitën, të mos përsëriten gabimet e së shkuarës. BRUKSEL – Brukseli vlerëson pozitivisht zhvillimet e fundit në Shqipëri, gjatë dhe pas zgjedhjeve të 23 qershorit, por More...

Nga lajmi sot Ne 10:14 16-07-2013
0 Komente

Salmon me salcë domatesh (Burimi: Kuzhina Shqiptare, www.kuzhinashqiptare.com)

Salmon me salcë domatesh Përbërësit 4 fileta salmoni nga 150 gr, 3 dcl vaj ulliri, 1 qepë, 4-5 domate të mëdha, 2-3 thelpinj hudhre, kripë, 1 lugëz e rrafshuar sheqer, disa fletë fesligjen (borzilok), 50 More...

All Rights Reserved 2016.