Etiketa nga Arkiva ‘si te gatuajme’
Me shume rreth femrave ne nje site              Me shume rreth sportit ne nje site Njoftime Pune
Nga lajmi me i fundit Ne 12:34 17-10-2013
0 Komente

Speca në furrë me kaperi (Burimi: Kuzhina Shqiptare, www.kuzhinashqiptare.com)

Speca në furrë me kaperi Kaperi jane nje garniture me origjine siciliane te cilat shoqerojne shume mire pjatat e dyta te mishit dhe peshkut. Perberesit per 4 persona 4 speca te medha 2 thelpinje hudher 2 luge More...

Nga lajmi me i fundit Ne 10:17 02-10-2013
0 Komente

Tavë Elbasani (Burimi: Kuzhina Shqiptare, www.kuzhinashqiptare.com)

Tavë Elbasani përgatitet me mish qengji ose dashi. Po të jete me mish qengji ai piqet drejtëpërdrejtë ndërsa me mish dashi zihet më parë. Mishi pritet në thela, vendoset në tepsi, i hidhet përsipër More...

Nga lajmi me i fundit Ne 10:59 25-09-2013
0 Komente

Makarona me pesto siciljane (Burimi: Kuzhina Shqiptare, www.kuzhinashqiptare.com)

Makarona me pesto siciljane Vejm te ziejn makaronat.Ndërkohë, përzierje të gjithë përbërësit për Pesto (domat, farat e pishesh, gjizen vaj, borzilok,kripe) me një blender elektrike.Skuqim në një tigan More...

Nga lajmi me i fundit Ne 12:36 05-09-2013
0 Komente

Bishtaja të gratinuara me djath (Burimi: Kuzhina Shqiptare, www.kuzhinashqiptare.com)

Bishtaja të gratinuara me djath Nese iu pelqejne bishtajat, provojini edhe ne furre sipas menyres qe ne po iu propozojme: shume te shijshme dhe te thjeshta per tu pregatitur. Termi “i gratinuar” vjen nga More...

Nga lajmi sot Ne 13:43 11-08-2013
0 Komente

Biftek perimesh me patate (Burimi: Albeu, www.albeu.com)

Biftek perimesh me patate Përbërësit: ½ kg patate, 100 gr spinaq të ngrirë, 100 gr, djathë kaçkavall, 2 kokrra vezë, 1 Karrotë , 4 Galete(Bukë e thatë e thërrmuar), 2-3 Lugë gjelle fara susami, Kripë, Piper i More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:31 09-05-2013
0 Komente

Kofsha pule me domate dhe erza (Burimi: Ikub, www.ikub.al)

Kofsha pule Përbërësit për 4 persona: 4-5 kofsha pule 3 thelpinje hudhër 1 gotë verë te bardhe 1 degëz rozmarinë 2 lugë vaj ulliri 5-6 kokrra domate nga ato si qershi kripë dhe piper 1 qepe 6-7 kokrra More...

Nga gazeta e pavarur Ne 13:16 08-05-2013
0 Komente

SNIKERS dhe Kek me kakao (Burimi: Kuzhina Ime, kuzhinaime.al)

Snikers Perberesit: 1 Margarin 250 gr 200 gr Sheqer pluhur 100 gr Kikirika 200 gr Cokollate te kuzhines 300 gr keksa te bluar 1 Filxjan caji me qumesht 100 gr Qokollad te zeze. Përgatitja: Shkrijme margarinen dhe More...

Nga gazeta e pavarur Ne 12:54 08-05-2013
0 Komente

Musaka me patate te ziera dhe kaneloni me spinaq (Burimi: Ikub.al, www.ikub.al)

Musaka me patate Nevojiten: 600 gr.mish të bluar, 1 kg patate të reja, 2 veze, 2 qepë, vaj, kripe, piper, Pergatitja: Qepët e prera imët i fërgoni me pak yndyrë, pastaj i hidhni mishin e bluar dhe i fërgoni More...

Nga gazeta e pavarur Ne 11:51 08-05-2013
0 Komente

Qumështor me Nutella dhe torte me 3 kate me pana dhe luleshtrydhe (Burimi: Kuzhina Ime, kuzhinaime.al)

Qumështor me nutella Përbërësit 250 gr. Philadelphia (lloj djathi) 250 gr. mascarpone 100 gr. gjalpë i shkrirë 250 gr. gjalpë 4 lugë Nutella 80 gr. sheqer 1 bustin vanilje 4 vezë 50 gr biskota 70 gr cokollate cokollaten More...

Nga gazeta e pavarur Ne 11:39 08-05-2013
0 Komente

Fritat me kunguj dhe qepe dhe merluc ne tave (Burimi: Ikub.al, www.ikub.al)

Fritat me kunguj Përbërësit për 2 persona: 2 kunguj te njomë 1 majë te luges me kripë piper 1 e bardhë e vezes 1 vezë e plote 1 qepë e vogël e kuqe 1/2 filxhan qumësht Përgatitja: Vendosim në një More...

All Rights Reserved