Etiketa nga Arkiva ‘si te gatuajme’
Me shume rreth femrave ne nje site              Me shume rreth sportit ne nje site Njoftime Pune
Nga gazeta e pavarur Ne 13:16 08-05-2013
0 Komente

SNIKERS dhe Kek me kakao (Burimi: Kuzhina Ime, kuzhinaime.al)

Snikers Perberesit: 1 Margarin 250 gr 200 gr Sheqer pluhur 100 gr Kikirika 200 gr Cokollate te kuzhines 300 gr keksa te bluar 1 Filxjan caji me qumesht 100 gr Qokollad te zeze. Përgatitja: Shkrijme margarinen dhe More...

Nga gazeta e pavarur Ne 12:54 08-05-2013
0 Komente

Musaka me patate te ziera dhe kaneloni me spinaq (Burimi: Ikub.al, www.ikub.al)

Musaka me patate Nevojiten: 600 gr.mish të bluar, 1 kg patate të reja, 2 veze, 2 qepë, vaj, kripe, piper, Pergatitja: Qepët e prera imët i fërgoni me pak yndyrë, pastaj i hidhni mishin e bluar dhe i fërgoni More...

Nga gazeta e pavarur Ne 11:51 08-05-2013
0 Komente

Qumështor me Nutella dhe torte me 3 kate me pana dhe luleshtrydhe (Burimi: Kuzhina Ime, kuzhinaime.al)

Qumështor me nutella Përbërësit 250 gr. Philadelphia (lloj djathi) 250 gr. mascarpone 100 gr. gjalpë i shkrirë 250 gr. gjalpë 4 lugë Nutella 80 gr. sheqer 1 bustin vanilje 4 vezë 50 gr biskota 70 gr cokollate cokollaten More...

Nga gazeta e pavarur Ne 11:39 08-05-2013
0 Komente

Fritat me kunguj dhe qepe dhe merluc ne tave (Burimi: Ikub.al, www.ikub.al)

Fritat me kunguj Përbërësit për 2 persona: 2 kunguj te njomë 1 majë te luges me kripë piper 1 e bardhë e vezes 1 vezë e plote 1 qepë e vogël e kuqe 1/2 filxhan qumësht Përgatitja: Vendosim në një More...

Nga gazeta e pavarur Ne 12:23 27-04-2013
0 Komente

Pulë me erëza aromatike (Burimi: Ikub.al, www.ikub.al)

Përbërësit: - 1 pule (e prere ne copa) - 2 qepe - 1 luge miell - 3 luge vaj ulliri - rigon - buke franceze - 2 thelbi hurdhe - 4 luge salce - 1.5 dl lëng vegjetal - 1 tufe majdanoz - 1 tufëz borzilok - 1/2 More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:20 18-04-2013
0 Komente

Supë me barishte dhe spinaq (Burimi: Ikub.al, www.ikub.al)

Përbërësit: - 300 gr barishte - 200 gr spinaq - 1 degëz borzilok - 1 pras - 1 karote - 150 gr oriz - 1.5 dl lëng mishi - 4 luge djathë parmixhan i grire - 2 luge vaj ulliri - kripe Përgatitja: Përgatitni More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:17 18-04-2013
0 Komente

Grurë, rukola dhe dardhë me gorgonzola dhe mjaltë (Burimi: Ikub.al, www.ikub.al)

Përbërësit: - 300 gr grurë - 1 tufe rukola - 2 dardha - 1 luge mjaltë - 60 gr gorgonzola pikante - 4 luge aceto vere - 4 luge vaj ulliri - kripe piper Përgatitja: Ziejeni grurin ne ujë me kripe për More...

Nga gazeta e pavarur Ne 11:41 11-04-2013
0 Komente

Rizoto i verdhë me karkaleca dhe kunguj (Burimi: Ikub.al, www.ikub.al)

Përbërësit: - 300 gr oriz - 20 karkaleca - 3 kunguj - 12 lule kungulli - 1 l lëng vegjetal - gjysme gote vere te bardhe - 1 bustine zaferano - 4 luge vaj ulliri - 30 gr gjalpë - kripe, piper Përgatitja: Pastroni More...

Nga Lajmi Fundit Ne 10:16 04-04-2013
0 Komente

Biskota me cokollate dhe banane ose dardha (Burimi: Receta kuzhine.net, www.recetakuzhine.net)

Pregatitet me brume biskotash ose pasta frolla i thojne ne Itali. Perberesit: 250gr miell,150 gr gjalpe,2 veze,150 gr sheqer,1/2 e bustine lievito ose 1 luge kafe je me sode buke. Pergatitja: Pregatitet brumi dhe More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:48 04-04-2013
0 Komente

Shendetlie (Burimi: Living, www.living.com)

Për 25 copë shëndetlie nevojiten : Miell – 3 gota uji Sheqer – 1 gotë uji Mjaltë 2-3 lugë gjelle Vezë 2 kokrra Sodë një majë luge kafeje Arra 1-2 filxhanë kafeje Gjalpë 2 filxhanë kafeje Vanilje Ujë More...

All Rights Reserved