Etiketa nga Arkiva ‘struga lajm’
Nga lajmi sot Ne 11:44 13-10-2013
0 Komente

Kuvajti ndalon gay-t, pranon lesbiket (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Ekzaminime mjekësore për turistët dhe punëtorët sezonal, për të penguar hyrjen në Kuvajt të gay-t . Lajmi i çuditshëm është pohuar për mediat lokale nga drejtori i departamentit të Shëndetit Sublik More...

Nga lajmet e fundit Ne 11:47 09-10-2013
0 Komente

Policia italiane arreston kapitenin e anijes së mbytur pranë Lampeduzës (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

ITALI – Policia italiane ka vënë në pranga një shtetas nga Tunizia, i cili besohet të jetë kapiteni i anijes së mbytur javën e kaluar pranë ishullit të Lampeduzës. Anija me rreth 500 emigrant, More...

Nga lajmi sot Ne 15:33 07-10-2013
0 Komente

Ligji i Obamës për shëndetësinë ndan Amerikën (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Ligji i Obamës për shëndetësinë ndan Amerikën: Por përse amerikanët janë të kaq të ndarë për një ligj që ekspertët thonë se sigurimi shëndetësor do të zgjerohet për më shumë se 30 milion More...

Nga lajmi me i fundit Ne 19:03 06-10-2013
0 Komente

Jemen, atentat ndaj ambasadores Holtkemper, vritet truproja e saj (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

JEMEN – Tentohet rrëmbimi i ambasadores gjermane, Carola Müller-Holtkemper, por vritet truproja, pjesë e stafit të ambasadës. Ish-ambasadorja gjermane në Shqipëri, prej pak muajsh ka marrë detyrën More...

Nga lajmi sot Ne 9:04 06-10-2013
0 Komente

Somali, arrestohet njeriu më i afërt i Osama bin Ladenit (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Në Somali është arrestuar një nga anëtarët më të vjetër të Al-Kaedës, Anas Al-Libi. Al-Libi, i cili konsiderohet si njeriu më i afërt i Osama bin Ladenit, ka qenë një nga më të kërkuarit e FBI-së. Për More...

Nga lajmi sot Ne 10:51 05-10-2013
0 Komente

Pranga të shumëkërkuarit të Interpol Romës (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com)

Pranga të shumëkërkuarit të Interpol Romës: Katër vite më parë gjykata e Peskarës kishte dënuar një bandë me 4 shqiptarë. Për aktet e kryera në Peskara dhe në rrethina, gjykata i kishte dënuar More...

Nga lajmi sot Ne 18:34 04-10-2013
0 Komente

Itali, “po” përjashtimit të Berlusconit (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Një komision ndërpartiak i Senatit në Itali ka vendosur përjashtimin e Silvio Berlusconit, për shkak të dënimit i tij për evazion fiskal.  Tani i takon asamblesë së Senatit të vendosë nëse ish-kryeministri, More...

Nga lajmi sot Ne 16:14 04-10-2013
0 Komente

Berluskoni, 1.5 ml euro ish-modeles në këmbim të heshtjes (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Berluskoni, 1.5 ml euro ish-modeles në këmbim të heshtjes: Silvio Berluskoni ndodhet nën hetim, pasi dyshohet të ketë paguar shuma të mëdha parash për të fshehur ekzistencën e disa prostitutave në partinë More...

Nga lajmi sot Ne 18:58 03-10-2013
0 Komente

Turqia vë në pikëpyetje integrimin në BE, ndërsa Brukseli shikon nga Ballkani (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Turqia vë në pikëpyetje integrimin në BE, ndërsa Brukseli shikon nga Ballkani: Për Turqinë procesi i integrimit në Bashkimin Evropian ka tre vjet që është i ngrirë për shkak të pengesave poltike dhe More...

Nga lajmi sot Ne 13:48 03-10-2013
0 Komente

Australi, 5 muaj burg shqiptarit, u kap me 123 mijë $ në valixhe (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Autoritetet australiane kanë dhënë masën 5 muaj burg, për shqiptarin Ledio Lleshaj, i cili është kapur marsin e këtij viti me 123 mijë dollarë në valixhen e tij. 21-vjeçari Lleshaj së bashku me shokun More...

All Rights Reserved 2016.