Etiketa nga Arkiva ‘te rejat nga shqiperia’
Nga lajmi sot Ne 13:41 23-09-2013
0 Komente

Zhvendosja e shtyllave të tensionit, Bashkia: Bllokohet “Zogu i Parë” nga 18:00-05:00 (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Pas zhvendosjes së linjës së tensionit të lartë nga bulevardi “Zogu i Parë”, sot Bashkia e Tiranës nis zhvendosjen e shtyllave. Për shkak të punimeve për heqjen e tyre nga ora 18:00 More...

Nga lajmi sot Ne 13:32 21-09-2013
0 Komente

Shkodër, aksident i rëndë, një mjet përfundon në lumin Bunë (Burimi: Shekulli, Www.Shekulli.Com.Al)

Një aksident i rëndë është shënuar në fshatin Zues të Shkodrës, ku një automjet doli nga rruga dhe për pasojë përfundoi në ujërat e lumit Bunë. Mësohet se brenda mjetit ndodheshin 2 persona, teksa More...

Nga lajmi sot Ne 10:29 21-09-2013
0 Komente

Berisha merr zyrë të re përballë TVSH-së (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Berisha merr zyrë të re përballë TVSH-së: Ish-Kryeministri Sali Berisha megjithëse bëri luftë të madhe për ta kthyer Shtëpinë Qendrore të Ushtrisë në seli të Partisë Demokratike, ai nuk do të More...

Nga lajmi sot Ne 15:38 20-09-2013
0 Komente

Gjirokastër, shembet ura e Viroit Bashkia: S’kemi fonde, apel Ramës (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Gjirokastër, shembet ura e Viroit Bashkia: S’kemi fonde, apel Ramës – Mungesa e investimeve dhe gërryerja nga ujërat e liqenit ka shkaktuar amortizimin e themeleve të urës, që duket sikur do More...

Nga lajmi sot Ne 15:17 20-09-2013
0 Komente

Këshilli i Prokurorisë, ja emrat për postet drejtuese në qarqe (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

TIRANE – Këshilli i Prokurorisë ka përzgjedhur kandidaturat që do t’i propozohen Prokurorit të Përgjithshëm për pozicionet drejtuese vakante në prokuroritë e rretheve Elbasan, Kavajë dhe Sarandë, More...

Nga lajmi sot Ne 20:04 19-09-2013
0 Komente

Korçë, hetim drejtorit të ALUZNI-t legalizoi objektin me letra false (Burimi: Shqiptarja, www.shqiptarja.com)

Korçë, hetim drejtorit të ALUZNI-t legalizoi objektin me letra false- Drejtori i ALUIZNI-t në Korçë merret nën hetim. Drejtoria e Përgjithshme e Policisë njoftoi, se ka nisur procedimi penal në gjendje More...

Nga lajmi sot Ne 16:11 19-09-2013
0 Komente

Gjirokastër, aktivitete për 69-vjetorin e Çlirimit (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Qyteti i Gjirokastrës ka festuar 69-vjetorin e Çlirimit me një rradhë aktivitetesh festive, koncerte, konferenca shkencore dhe ekspozita në pikturë. Ajo që tërhoqi vëmendjen e publikut dhe artdashësve More...

Nga lajmi sot Ne 14:20 19-09-2013
0 Komente

Sequi: Statusi në dhjetor? I mundshëm (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Ambasadori i Bashkimit Europian Ettore Sequi deklaron se arritja historike e marrjes së statusit kandidat për në Bashkimin Europian në muajin dhjetor, është e mundshme.  Ambasadori theksoi në fjalën e tij More...

Nga lajmi sot Ne 14:10 19-09-2013
0 Komente

Tiranë, 25-vjeçarja vetëplagoset me armën e bashkëshortit (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Një 25-vjeçare është vetëplagosur me armë zjarri mesditën e sotme në kryeqytet. Burime nga policia bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur në qendër të Kombinatit, ku 25-vjeçarja Rexhina More...

Nga lajmi sot Ne 20:59 18-09-2013
0 Komente

Shqipëria, prodhuesja e parë e kanabisit në Evropë, reportazhi i TV francez “M6” (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Mediet ndërkombëtare i kushtojnë sërish vëmendje kultivimit të hashashit në Lazarat dhe pamundësisë së shtetit shqiptar për të ndërhyrë. Televizioni francez “M6”, përmes emisionit investigativ More...

All Rights Reserved 2016.