Etiketa nga Arkiva ‘votimi’
Nga gazeta e pavarur Ne 19:24 22-01-2013
0 Komente

Zgjedhjet, Meta: S’do votohet me laps si në Danimarkë, por do jenë më të mira (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANË- Kryetari i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim në një bashkëbisedim me studentët i fton ata të bëhen pjesë e vendimarrjes politike. Kjo sipas Metës mund të arrihet vetëm duke votuar. Kreu More...

Nga gazeta e pavarur Ne 19:12 21-01-2013
0 Komente

Zëvendësministrja e Mbrojtjes, kryetare e ILDKP. LSI voton kundër (e madje nuk plotëson kriteret ligjore) (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Zana Xhuka, zëvendësministre e Mbrojtjes, do jetë kryetarja e re e Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive. Xhuka është miratuar me 70 vota pro dhe 67 kundër në seancën e parë More...

Nga gazeta e pavarur Ne 18:04 17-01-2013
0 Komente

“LSI do votojë kundër heqjes së mandatit për Beratin” (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Lëvizja Socialiste për Integrim paralajmëron votë kundër për skemën e ndarjes së mandateve. Deputeti i saj, Nasip Naço, në një intervistë për “AS” shprehet se nuk është e drejtë që qarkut të More...

Nga gazeta e pavarur Ne 16:10 07-01-2013
0 Komente

Spartak Braho: “LSI do jetë me ata që votojnë tri ligjet e integrimit” (Burimi: Gazeta Panorama, www.panorama.com.al)

Flet anëtari i Kryesisë së LSI-së, Spartak Braho. “PS, ende e ‘papjekur’ për të qeverisur. Për PD, barrë e rëndë mandati i tretë” Anëtari i Kryesisë së LSI-së dhe eksperti për çështjet More...

Nga gazeta e pavarur Ne 8:58 15-12-2012
0 Komente

Bode: “Mosvotimi i Topallit për Llallën? Qëndrim personal” (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE- Ministri i Financave, Ridvan Bode, shprehu dje qëndrimin e PD-së se është e hapur për koalicion me LSInë e Ilir Metës, por ai ka bindjen se PD-ja është përgatitur të fitojë edhe e vetme në More...

Nga gazeta e pavarur Ne 16:59 10-12-2012
0 Komente

Statusi, Berisha: Dëmi u bë, por votoni 3 ligjet. Rama: Të kalojmë testin e zgjedhjeve 2013 (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANË – Kryeministri Berisha ka deklaruar sot gjtë mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së se edhe pse tashmë vendi e ka humbur shansin për marrjen e statusit, procesi i integrimit është i gjatë More...

Nga gazeta e pavarur Ne 14:57 10-12-2012
0 Komente

PDIU dorëzon në Kuvend rezolutën çame, PS: Do votojmë pro (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Kreu i kësaj force politike, Shpëtim Idrizi, me këtë rast është shprehur se, “kjo nuk është rezolutë e PDIU, kjo është rezolutë e dy shqiptarëve çam që janë në parlamentin shqiptar dhe që i adresohet More...

Nga gazeta e pavarur Ne 9:58 08-12-2012
0 Komente

Parlament, Llalla zgjidhet kryeprokuror me 75 vota, Topalli nuk voton (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE-Me 75 vota pro dhe 54 abstenim, Kuvendi miratoi dje dekretin e Presidentit të Republikës për emërimin e Adriatik Llallës në postin e Prokurorit të Përgjithshëm. Kryetarja e Parlamentit, Jozefina More...

Nga gazeta e pavarur Ne 12:28 06-12-2012
0 Komente

Nasip Naço: Nuk e votoj buxhetin. Në Berat nuk është investuar në rrugë (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Deputeti i LSI-së, njëkohësisht edhe nënkryetari i Kuvendit, Nasip Naço, ka deklaruar se do të votojë kundër buxhetit të 2013-ës, të propozuar nga qeveria. “Unë do ta votoj pro në parim buxhetin sepse More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:27 06-12-2012
0 Komente

‘Ligjet’ Ok dekretit të Nishanit, për Adriatik Llallën kryeprokuror. Abstenon PS (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE- Komisioni i Ligjeve miratoi sot dekretin e presidentit Bujar Nishani për kryeprokurorin e ri të vendit. Dekreti i shpallur më 3 dhjetor, emëroi Adriatik Llallën në krye të organit të akuzës. Pasi More...

All Rights Reserved 2016.